Seriálové novinky podle knih

Podzimní počasí a brzké stmívání svádí k domácímu lenošení. Obvykle vás lákáme na den strávený s knihou, teplým čajem a dekou. Osvědčená je však i kombinace všeho předchozího spolu s dobrým seriálem. A že nás, čtenáře, teď televizní stanice pěkně rozmazlují. Máme tu hned několik nových seriálů podle knižních předloh. Pokud hledáte inspiraci na nové seriály a příběhy, jste tu naprosto správně. Pojďme si představit podzimní seriálové novinky podle knih.

1. Čas čarodějnic

knižní předloha: Čas čarodějnic – Deborah Harkness
Knižní série Čas čarodějnic před pár lety patřila mezi velmi oblíbené. Dnes je už prakticky nemožné knihy sehnat. Naštěstí si teď můžete tento příběh vychutnat v seriálové podobě. Od září se vysílá první série A Discovery of Witches. Hlavní hrdinkou je čarodějnice a historička Diana Bishopová, která objeví v knihovně záhadný rukopis. Ten do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Brzy poté se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Samozřejmě je i typicky upírsky přitažlivý. Společně se vydávají pátrat po pradávných tajemstvích a ochraňovat křehký mír mezi magickými bytostmi a lidmi.

2. You

knižní předloha: Ty – Caroline Kepnes
Osudová posedlost. O té vypráví seriál You, který vychází z mrazivých thrillerů Ty a Skrytá těla. Sledovat jej můžete na Netflixu a jestli se atmosférou aspoň trochu vyrovná knižní předloze, máme se na co těšit. Kniha je naprosto brilantní. Jedná se o zamilovaný příběh, kde nejdůležitější otázkou je: „Co byste udělali pro lásku?“ Když jednoho dne manažer knihkupectví Joe potkává mladou spisovatelku Guinevere, jeho odpověď na danou je vcelku jasná. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal. Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Za pomocí internetu a sociálních médií si zjišťuje všechny dostupné informace o Guinevere, aby se k ní mohl nějakým způsobem přiblížit. Ale z obyčejné zamilovanosti se velmi rychle stává šílená posedlost a Joe začíná pečlivě odstraňovat jednotlivé překážky (a osoby) z cesty. Vše, co může ohrozit jeho lásku musí pryč.

3. Miniaturista

knižní předloha: Miniaturista – Jessie Burton
Miniaturista popisuje dramatické osudy rodiny Brandtových. Nese se v duchu magického realismu. Tím rozumějte, že je sice historický, ale s lehkým nádechem nadpřirozena. Seriálové zpracování má tři díly. Hlavní hrdinkou je mladá Petronella, která přichází do Amsterdamu, aby se vdala za zámožného kupce. Je plná nadějí a těší se na novou etapu života. Jenže vůbec není přivítána, jak si představovala. Chladné služebnictvo amanžel je odtažitý samotář. Jako svatební dar navíc dostává skříňku s replikou jejich domu, vyrobenou od tajuplného miniaturisty. Od té chvíle se začnou v domě dít podivné věci. Vypadá to, že věci, které se stanou v miniaturním domku, brzy následují i ve skutečnosti.

KOUKNI SE  Březnové knižní tipy

4. Cizinka – čtvrtá série

knižní předloha: Bubny podzimu – Diana Gabaldon
Seriál Outlander, česky Cizinka, je adaptací osmidílné knižní série stejného názvu, jejíž autorkou je Diana Gabaldon. Hlavní hrdinkou je Claire Randallová, která je záhadně přenesena do minulosti. Cestuje časem o dvě stě let zpět. Její manžel ještě nežije, v tomto světě je pouhou cizinkou a musí bojovat o svůj život. Navíc je donucena vdát se za skotského mladíka Jamieho Frasera, kterému bude navždy patřit její srdce. Společně překonali mnoho nebezpečí, politické intriky, válku i plavbu do Nového světa. Nyní naši hrdinové hledají útočiště v Americe. Jak se jim bude žít na plantáži v dosud málo kolonizované Americe? A jak jejich životy zamíchá blížící se válka o nezávislost?

Sabina Poláková

Předchozí článekNejlepší a nejhorší scény ze seriálu Přátelé
Další článek5 filmů, na které se podívejte, pokud jste v depresi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

thirteen − 11 =