Sean Penn točí na Ukrajině dokument o ruské invazi

Americký herec a režisér Sean Penn je na Ukrajině, kde natáčí dokument o ruské invazi. Ve čtvrtek to oznámila kancelář ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Držitel dvou Oscarů podle ní prokazuje větší odvahu než řada západních politiků. Penna vyfotografovali mezi účastníky vládní tiskové konference v Kyjevě a na videu zveřejněném na instagramovém účtu ukrajinské hlavy státu ho zachytil sám Zelenskyj.

Sean Penn

Zelenského kancelář ve čtvrtek ve svém příspěvku na Facebooku napsala, že se Penn zúčastnil tiskových brífinků, setkal se s místopředsedkyní ukrajinské vlády a hovořil o ruské invazi s novináři a vojáky.

„Sean Penn prokazuje odvahu, která chybí mnoha jiným, včetně západních politiků,“ uvedla ukrajinská prezidentská kancelář. „Režisér přijel do Kyjeva především proto, aby jako dokumentarista zaznamenal veškeré dění na Ukrajině a řekl světu pravdu o ruské invazi do naší země,“ doplnila.

Penn, který pracuje na dokumentu z produkce VICE Studios, Ukrajinu navštívil také koncem listopadu. Na fotografiích byl tehdy zachycen při návštěvě frontových linií ukrajinských sil u Doněcké oblasti.

Penn se zapojil do mnoha mezinárodních humanitárních a protiválečných projektů a v reakci na zemětřesení na Haiti v roce 2010 založil neziskovou organizaci CORE, příběh zdokumentoval ve snímku Citizen Penn (Občan Penn).

CHB

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

16 + 17 =