Sasquatch: Masakr pěstitelů marihuany a legendární Bigfoot

Streamovací služba Hulu představuje trailer na dokument o záhadném vraždění mezi lány konopí. Mrtví pěstitelé a legenda o Bigfootovi je ideální a atraktivní látka pro dokumentární minisérii. Opravdu zabíjelo tajemné monstrum?

True crime sérii produkčně zaštítí bratrské duo Mark a Jay Duplassovi. Ti jsou producentsky zodpovědní za netflixovské dokumentární hity jako Evil Genius: the True Story of America’s Most Diabolical Bank Heist nebo Wild Wild Country. Teď nám představují další dokumentární počin s bizarním a originálním krimi námětem. Minisérii zrežíroval Joshua Rofé, který natočil zábavnou doku-sérii Lorena s Jordanem Peelem. První trailer vypadá opravdu dobře a slibuje zábavné investigativní vyšetřování krvavého masakru, který je propojen s tajemnou záhadou.

Investigativní reportér David Holthouse vystupuje jako hlavní průvodce dokumentem. Na jedné severokarolínské konopné farmě si roku 1993 vyslechl neuvěřitelný příběh, který se pár let poté snaží rozkrýt. V nedaleké pěstírně se našla roztrhaná a brutálně zdeformovaná těla tří pěstitelů marihuany. Děsivý útok tamnější obyvatelé připisují právě sekvečovi – což je tajemná a strach nahánějící bytost podobná bigfootovi. Něco mezi člověkem a zvířetem. Pro někoho nebezpečná bytost žijící v okolních lesích a pro někoho konspirační legenda.

Holthouse se po letech vrací na místo činu a snaží se zjistit, co se tu přesně stalo. Postupně ale zjišťuje, že pravda je možná ještě děsivější. Třídílná série nám představuje hon na nepolapitelného bigfoota a mapuje pozadí trojnásobné vraždy v zalesněné oblasti Emerald Triangle, která je proslulá masivní produkcí konopí a marihuany. Představitelé a průvodci dokumentem se snaží rozkrýt legendu o mýtické postavě bigfoota, který vraždí v hlubokých lesích členy drogových gangů. Zároveň by nám měl přiblížit i fungování konopného byznysu, který se projevuje ve fungování celého okresu. Dokument je založen na novinářském vyšetřování, které vychází z policejních spisů a tehdejších novinových článků. Zároveň kombinuje staré výpovědi místních s dnešním děním v okolí. Dokumentaristé se dostávají k postavám v pozadí marihuanových obchodů, ale i mezi policii a obyčejné vesničany propagující mýtického bigfoota.

KOUKNI SE  Killers of the Flower Moon: Vyvražďování Indiánů kvůli ropě s DiCapriem v hlavní roli

Kombinace slovutných tvůrců s originálním námětem, který kombinuje tajemnou příšeru s podivnými vraždami a lány marihuany, se zračí jako nadějné a zábavné dokumentární dílo. Trailer slibuje zábavnou a napínavou podívanou. Celá dokumentární minisérie bude mít premiéru už 20. dubna na Hulu. Takže nám nezbývá nic jiného, než se těšit na tuto výživnou a záhadami opentlenou true crime sérii.

Předchozí článek10 nejlepších alkoholických nápojů světa – české jsou dva
Další článek5 nejotravnějších herních mechanik všech dob

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × two =