Santa je pořád úchyl – Billy Bob Thorton opět útočí na naše bránice

Že každá Vánoční komedie nemusí být sladkým zamilovaným příběhem nám již prvního prosince připomene Billy Bob Thornton (Škola svádění, Láska nebeská) v roli částečně nesympatického opilce, který se pokusí využít ducha Vánoc ve svůj osobní prospěch.

Od zimy roku 2003 se vlastně nic nezměnilo. Kasař Willie pořád miluje popíjení levné whiskey, klidné pokuřování cigaret a divoké msanta-1ilování se s ženami. Co se ale poslední dobou radikálně mění je stav jeho peněženky, která se čím dál tím víc tenčí. A proto mu nezbývá nic jiného, než neochotně vyhledat tým, který mu před třinácti lety pomohl. Navštěvuje bývalého párťáka a experta na vykrádání bank, Markuse (Tony Cox) a s jeho pomocí oslovuje další členy týmu. Teď už jen vyhledat tu správnou zkorumpoovanou neziskovou organizaci a může se vyrazit do akce! Co by to ale bylo za film, kdyby v něm nebyla trocha lásky? Jedna z žen pracujících ve vybrané neziskovce je okouzlující zrzka v podání Christiny Hendricks (Zoolander 2, Drive), do které se samozřejmě náš Santa okamžitě zamiluje. A problém je na světě.     

Další změnou prochází například režie, kde místo režiséra prvního Santy Terryho Zwigoffa nastupuje svěží režisér komedií, Mark Waters (Mezi námi děvčaty, Bejvalek se nezbavíš). Ale s nástupem nového režiséra nekorektní humor, na který jsme z prvního dílu zvyklí, neodchází. Svojí drzostí budou naši anti-hrdinové vyvolávat šarvátky a pak se z nich snažit opět zoufale vymotat. 

KOUKNI SE  Jeremy Renner viděl své oko tím druhým

santa-2Billy Bob Thornton je na poli komedie jako ryba ve vodě, proto je největším lákadlem nového filmu. Další hvězdou je malý Tony Cox (Mocný vládce Oz, Partysaurus Rex), který je díky svému vyššímu hlasu a menšímu vzrůstu jednou z nejoblíběnějších hvězd šílených komedií. Rudovlasá a velice obdařená Christina Henricks se z hodné holky pracující u neziskovky přemění na zvíře, které zbožňuje kdejakou praktiku. Nebude chybět ani hvězda předchozí dílu, průbojná Kathy Bates (American Horror Story). Dále uvidíme  třeba známé otravné dítě zahrané Brattem Kellym.

Námět vsází na pokračování úspěchu prvního dílu. Je sepsán výbornou scénáristkou a spisovatelkou Shaunou Cross (Správně praštěný holky, Vyfič!). Produkci zajišťuje velice známá firma Miramax, která má za sebou takové historické legendy, jako je třeba Pulp Fiction. V poslední době je známá například díky filmu Dítě Bridget Jonesové.

 

Santa dorazí, jak by se dalo čekat, v prosinci.

 

 

Jiří Makovský

 

www.imdb.com, www.csfd.cz

Předchozí článek10 nejžhavějších kreslených postav všech dob
Další článekRecenze: Umrlčí cesta vede k vrahovi i ztraceným vzpomínkám

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × one =