Rychlý předvánoční detox

Vánoce jsou svátky radosti, pohody, lásky a v neposlední řadě také dobrého jídla. Kdo by také odolal všem těm lahůdkám v podobě rozmanitých druhů cukroví, bramborového salátu, výborného kapra a nebo krásně nazdobených chlebíčků. Navíc je to jen jednou do roka, tak proč se omezovat. Bohužel však často zapomínáme, že se během uplynulých dvanácti měsíců v našem těle nahromadilo mnoho toxinů i dalších odpadních látek a naše svátečnímu přejídání tomu zrovna moc nepomůže. Proto je dobré dopřát svému tělu předvánoční úklid v podobě detoxu. Jak na to, vám poradím v následujících řádcích.

Očista střev

Pro celkové čištění organismu je velmi důležitá očista střev, u níž bychom měli začít. Ptáte se jak? Nemusíte se ničeho bát je to velmi jednoduché, šetrné a zároveň účinné. Na tuto proceduru si vyhraďte jeden volný den, kdy si budete moci dopřát klidový režim. Ráno na lačný žaludek vypijte 500 ml minerální vody Zaječické hořké a nechte ji působit. Po celý den dodržujte pitný režim a lehkou stravu.

Zdravý nápoj z jablečného octa

Tento zázračný elixír ocení především vaše pleť, kterou tak vyčistíte zevnitř. Dále povzbudíte své vnitřní orgány při detoxikaci, s pomocí protizánětlivých účinků jednotlivých surovin podpoříte hojivé procesy ve vašem těle a celkově se budete cítit mnohem líp.

Budete potřebovat:

1 kávovou lžičku medu

2 kávové lžičky jablečného octa

1 sklenici čerstvé vody

KOUKNI SE  Nejdelší a nejkratší život zvířat světa

Všechny suroviny dobře promíchejte a po malých doušcích pomalu popíjejte ráno na lačno. Nápoj připravujte vždy čerstvý. Aplikovat ho můžete až třikrát denně.

Očista mysli

Zapomenout bychom rozhodně neměli očistit ani naši mysl pomocí procházky v přírodě, meditací, relaxační hudby, příjemné vůně nebo dobrého bylinkového čaje.

 

Zdeňka Kudová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

18 + 4 =