Rudá volavka – neuvěřitelný příběh jednoho bestselleru

Ještě než vznikl film, byla tady kniha. Ještě než vznikla kniha, byl tady muž, který se místo k vysněné práci v novinové redakci dostal na nejvyšší pozice v americké tajné službě. Vznik některých knih je skoro stejně vzrušující jako kniha samotná!

Týrající i týraná, nahá a s ruským přízvukem. Takhle oscarovou herečku Jennifer Lawrence diváci ještě neznají. Ve filmu Rudá volavka hraje Dominiku Jegorovovou, ruskou primabalerínu, která se stane nejnebezpečnější ruskou tajnou agentkou. Kromě umění zabíjet totiž dokonale ovládá i umění svádět.

Ještě než ale očekávaný velkofilm vznikl, byla Rudá volavka knižní bestseller Jasona Matthewse, bývalého špiona CIA. Jak už to tak bývá, i v tomhle případě svou nezanedbatelnou roli hrála (šťastná) náhoda.

„Vystudoval jsem žurnalistiku a přestěhoval jsem se do Washingtonu, D. C., kde jsem doufal, že dostanu nějakou práci,“ prohlásil v rozhovoru pro časopis Entertainment Weekly. „Nakonec jsem skončil na pohovoru u ministerstva vnitra, a pak mě jednoho šedivého dne zpovídal šedivý muž ze CIA.“

Po roce a půl intenzivních výslechů a testů nakonec získal práci u tajných služeb, díky které navštívil všechny kouty světa a zažil nesčetná dobrodružství.

„Psaní se pro mě vlastně stalo terapií,“ svěřil se v rozhovoru Jason Matthews. „Využil jsem v nich střípky svých zážitků i vzpomínek na lidi, se kterými jsem pracoval.“

Kniha je v některých místech velice temná a není určena pro slabé povahy, to ale k žánru patří.

KOUKNI SE  Červnové knižní novinky

„Samozřejmě jsem většinu věcí musel upravit, abych neodhalil metody CIA, ale v jádru to zůstává realistické,“ vypráví autor, který přiznává, že knihu před zasláním rukopisu do nakladatelství musela zkontrolovat CIA. Spisovatel pomáhal i při natáčení filmu coby technický poradce.

RUDÁ VOLAVKA právě přiletěla do českých kin. V knihkupectvích můžete sehnat hardbackpaperback i pokračování Palác zrady.

Kristina Doubravová

převzato z Ikar.cz

Předchozí článekPrvní trailer na Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny
Následující článekPrvní světová válka ve strategii Iron Harvest trochu jinak – s obřími roboty

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

12 + 10 =