Ruce pryč od této knihy! Říká Jan van Helsing

Co nyní není oficiálně potvrzeno, to je zahaleno všeobecnými pochybami. Nyní máme možnost sebrat z povrchu zemského všechno, co se „povídá“ a co je pod oponou zejména v místech, kde logika a mainstream nedává smysl. Tohle je výbuch. Jan van Helsing je na podobné knihy odborník. Ví, kam sáhnout, aby se dozvěděl to, co má být skryto.

A umí to zaobalit tak, že to zaujme, je to svým způsobem senzační informace, ale i když ji můžete napoprvé odmítnout jako naprostou hloupost, přece jen zasije semínko a dává možnost nad ní uvažovat.

A navíc umí ze všeho nakonec vydolovat zásadní životní otázku? A váš vlastní život je takový, jaký chcete? Žijete svůj vlastní smysl života?

A to i přesto, že můžeme tušit, jaká divná zvěrstva se dějí kolem nás, i přesto, že tušíme, že spousta hluboké lidské moudrosti je skryto a je cíleně potlačována, protože by vymýtila lidské utrpení… může nás to uvrhnout do deprese. A to říkám narovinu, že některé kapitoly se nečetly dobře a že to je zrovna jedna z těch knih, které rádi na čas odložíte.

Citlivé duše hodně rozesmutní. Jenže to musíme vzít i z druhé strany mince. Stát se díky tomu celistvějšími, zralejšími, aplikovat svou moudrost do práce, do vzdělávání, do své životní vize a při správném uchopení nás toto vše může motivovat k tomu, abychom i přesto všechno, nebo právě proto, vzali svůj život do vlastních rukou. Protože jak vidno, nikdo nám nepomůže, pokud si sami neřekneme, nikdo nás tu nepovede za ručičku, leč jednoho velkého pomocníka v životě máme.

KOUKNI SE  Recenze: Plíživé Stíny Halloweenu pobaví i postraší

Zákon přitažlivosti.

Jací jsme, takový bude náš život. Jak myslíme, takové budou naše činy. Stará známá pravda. Autor mistrně míchá obecnou lidskou historii, zabývá se záhadami, kterými lidstvo oplývá, tabu tématy a skutečně někdy až konspiracemi, které ale nejsou vždycky neznámé: Jsou tu a kolují neustále, a kdoví… možná jen čekají na své potvrzení nebo definitivní vyvrácení?

Nejsem z těch, kdož šmahem zavrhují konspirace. Jsou k zamyšlení.

Vždycky jsou k zamyšlení.

„Většina z nás cítí, že náš život neodpovídá našemu poslání. Celé dny jsme zaneprázdnění, ale přesto  – něco chybí. Díky množství permanentních virtuálních podnětů z internetu, televize nebo videa si stále méně lidí uvědomuje nesmyslnost své existence. Nechávají se životem žít. A proto si i stále méně lidí klade otázku: Co tady vlastně dělám?“

Za mne je tato kniha zajímavou tím, co ve čtenáři probouzí:

  • Probouzí vlastní logické kritické myšlení, učí posuzovat souvislosti, které se dočtete
  • Probouzí chuť se dozvědět víc, ať už z dalších knih autora nebo si hledat informace sami
  • Probouzí chuť nejvoňavější – chuť ověřovat si to, co si tu přečtete, z vícero zdrojů

Chuť přemýšlet a žít svůj život tak, abychom našli jeho smysl.

O autorovi: Jan van Helsing (Jan Udo Holey) psal knihy o konspiračních teoriích, některé musel například v Německu a Švýcarsku i stáhnout z prodeje. V roce 2010 například vydal kniho o okultních praktikách zednářů, v dalších letech se pak v různých spouautorstvích věnoval dalším skrytým teoriím a tajemstvím. Například v roce 2019 knihou Můj otec byl MIB, rozsáhlá kniha vypovídající o tom, co vše „mužům v černém“ spadá pod kompetenci.

KOUKNI SE  Recenze: Chlorid sodný

Vydalo nakladatelství Anch-Books, www.anch-books.eu

ZÁVĚR
Hodnocení
8
Předchozí článekRecenze: Konec hry – v sázce je všechno
Následující článekPrázdninové cestování – místa, která vám nesmí uniknout
ruce-pryc-od-teto-knihy-rika-jan-van-helsingAutor mistrně míchá obecnou lidskou historii, zabývá se záhadami, kterými lidstvo oplývá, tabu tématy a skutečně někdy až konspiracemi, které ale nejsou vždycky neznámé...

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

sixteen + 19 =