Rozhovor: Keanu Reeves o svém hrdinovi z filmu 47 Ronin

Dokáže režisér Carl Erik Rinsch udržet rovnováhu mezi epickým fantasy plným obrů a čarodějnic a japonským legendárním příběhem o věrnosti a obětování se? Tato otázka se nabízí u filmu 47 Ronin již delší dobu. Keanu Reeves odpovídá na to, jak filmem vzdát čest Japoncům, pro něž je tento příběh velmi tradiční a zároveň stvořit snímek přístupný širokému publiku. Keanu Reeves říká: “Japonské děti na tomto příběhu vyrůstaly. Vyprávěli jim ho rodiče a učili se o něm ve škole. Je součástí tamní kultury. Byl zfilmován již mnohokrát. Je to jako naše westerny, příběh, který se stále vypráví. Byl v tomto filmu v mnoha směrech upraven a přepracován, ale s obrovskou péčí a respektem.”

castshot-47-ronin1Pojďme se podívat na pár detailů ohledně filmu. Ve snímku se rovněž objeví japonské hvězdy jako Hiroyuki Sanada, Tadanobu Asano, Kô Shibasaki a Rinko Kikuchi. V českých kinech bude film uveden 2.1.2014.

Reeves si zahraje Kaie, napůl Japonce, vyděděnce ze skupiny, který se dá dohromady s Oishim, velitelem 47 Roninů. Nyní se dozvíte, jak hrdinský komplex ovlivní příběh: “Během pouti nachází vyhoštěný samuraj znovu svou čest a jde si pro pomstu proti zrádnému lordu Kirovi ( v podání Asana, kterého můžeme vidět příští měsíc v kinech jako Hoguna v Thorovi), který je zodpovědný za smrt jeho mistra. Film ukazuje výpravu, v níž roninové (neboli samurajové bez mistra) čelí strádání, které testuje jejich odvahu a oddanost sobě navzájem.”

KOUKNI SE  IFFKV 2020: Hvězda festivalu, jakou ani v Cannes nemají

Reeves vysvětluje, čím ho jeho postava fascinuje: “Je v něm velký zármutek a já obdivuji, s jakou důstojností reaguje na city jiných lidí. Nepociťuje vztek kvůli svým vyhlídkám, ale je tu velký smutek, což jsem shledal jako velmi zajímavou věc, se kterou jsem mohl pracovat.”

Film by měl podle neověřených zpráv být více něco jako 300: Bitva u Thermopyl a Reevesova postava byla speciálně vytvořena pro tohle převyprávění. Někdo by mohl považovat za špatné, že “nejaponský” herec ztvární japonskou postavu, (v tomto případě napůl Japonce), ale z čistě ekonomické stránky film potřebuje hvězdnou tvář, aby si mohl dovolit rozpočet, jenž zahrnuje čarodějnice, obry a epické bitvy. Tedy přestože je hlavní postava Japonec, nenacházíme se v situaci Posledního samuraje.

Mírné obavy vyvolává jméno scénáristy Rychle a zběsile 5 Chrise Morgana. Nicméně spoluautorem scénáře je Hossein Amini, který má na svém kontě nepříliš vydařené Čtyři zkošuky: Pírko cti nebo Smrtící úder, ale zároveň dobře hodnocené Křídla vážně nebo Drive Nicolase Windinfa Refna.

Film byl rovněž nucen řešit jazykovou bariéru, jak říká Keenu Reeves: “Všechny scény jsme dělali nejprve v japonštině a poté anglicky.” Pro ty, kteří se nemohou dočkat, až uvidí Reevese ohánějícího se samurajským mečem, Keeanu vzkazuje: “Nikdy předtím jsem nedržel dvouruční meč, takže bylo cool naučit se základy a pracovat na tom. Je určitý styl jak používat tento meč a je to velmi těžké. Snažil jsem se tedy držet krok a učil jsem se, jak to jen šlo.” O jeho bojový styl tedy strach mít nemusíme. Dokud bude mít 47 Roninů Keanu Reevese, jejich vítězství je zaručeno.

KOUKNI SE  IFFKV 2020: Hvězda festivalu, jakou ani v Cannes nemají

 

Kamila Steinbachová

 

Zdroj: collider.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

18 − five =