Rozhněvaný muž: Jason Statham bojuje s gangem lupičů

Kultovní režisér a scenárista Guy Ritchie se po roce znovu hlásí o slovo. Představuje nový akční thriller Rozhněvaný muž, kde spojil síly s Jasonem Stathamem. Vykrádání obrněných aut, převážení milionů dolarů, hlavní hrdina s pohnutou minulostí, touha po pomstě a akcí nabité automobilové honičky slibují zatraceně stylový film.

Ritchie se zapsal do podvědomí diváků jako autor chytlavých britských kriminálek jako Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k nebo stylové RockenRolly. Také je režisérem viktoriánského Sherlocka Holmese s Robertem Downey Jr., špionážní pecky Krycí jméno U.N.C.L.E. nebo nedoceněného fantasy eposu Král Artuš: Legenda o meči. Po rodinném velkofilmu Aladin jako svůj poslední film natočil komediální kriminálku Gentlemani. Matthew McConaughey se tu snaží prodat své marihuanové impérium, s čímž mu pomáhá Charlie Hunnam nebo fenomenální Hugh Grant.

A nyní Ritchie představuje nový trailer svého akcí nadupaného filmu Rozhněvaný muž. Na place se sešel s se svým pravidelným spolupracovníkem Jasonem Stathamem. Ritchie se Stathamem na začátku kariéry natočili hned několik filmů. Už jejich kultovní kriminální debut Sbal prachy a vypadni zaznamenal mimořádný úspěch a oběma slušně nakopl kariéru. Poté navázali heist peckou Podfu(c)k nebo trochu zapadlým thrillerem Revolver.

Nový film Rozhněvaný muž je remakem francouzského lupičského filmu Krvavé prachy (2004, r. Nicolas Boukhrief). Příběh se točí kolem hlavní tajemné a záhadné postavy H, kterého hraje právě Statham. H se nechá najmout jako ostraha obrněných dodávek a ukazuje se, že disponuje pestrou škálou bojových technik. Pracuje pro transportní firmu, která převáží po Los Angeles miliony dolarů v obrněných autech. Následně se ve městě objeví lupičský gang a Statham se jim musí postavit. Na povrch začnou vystupovat křivdy z minulosti, které odhalují kriminální pozadí hlavní postavy. Vypadá to, že má postranní úmysly a vyhledává setkání s lupiči. Zde se protíná jeho minulost a začíná cesta pomsty.

KOUKNI SE  Alec Baldwin tvrdí, že vůbec nestiskl spoušť zbraně

Trailer slibuje napínavou a akcí nabušenou drsnou kriminálku se zajímavým hrdinou. Atraktivní zasazení do prostředí Los Angeles s tématikou transportů velkých peněz má jednoznačně slibný potenciál. Akční sekvence vypadají velmi dobře a v kombinaci se suchými a jízlivými poznámkami hlavního drsňáka se skvěle doplňují.

Scénář napsal Guy Ritchie s dvojicí scenáristů a producentů Ivanem Atkinsonem a Marnem Daviesem, kteří s ním pracovali na jeho posledním filmu Gentlemani. Vedle toho s nimi a Jasonem Stathamem chystá svůj další thriller Five Eyes. Herecké obsazení vedle Stathama doplní Scott Eastwood, Josh Hartnett nebo Post Malone. Rozhněvaný muž by měl dorazit do kin na začátku července.

Viktor H.

Předchozí článekMichal Čagánek a jeho Odložený (pomerančový) vesmír
Následující článekGwyneth Paltrow vyrábí svíčky s vůní orgasmu Kim Kardashian

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen + 18 =