Román Tenkrát v Hollywoodu: Quentin Tarantino napsal knižní debut

Knižní debut Tenkrát v Hollywoodu filmového režiséra Quentina Tarantina je románovým zpracováním stejnojmenného filmu. Dočkáme se nových příběhů, neviděných figur a rozšířeného světa. Kniha vychází v paperbackovém vydání jako pocta šestákovému čtivu, které režisér obdivuje a v němž se inspiroval. Kniha vychází už 13. července v angličtině a 14. října v českém překladu.

Podle nakladatele budou určujícími znaky románu „svěží, hravý a radikální odklon od filmu“. Ten měl premiéru v létě 2019, hlavní role herce a jeho dubléra v něm ztvárnili Leonardo DiCaprio a Brad Pitt. Snímek odehrávající se v Los Angeles roku 1969 na pozadí vražd zorganizovaných tzv. Rodinou Charlese Mansona posbíral 10 nominací na Oscary, dvě proměnil.

Quentin Tarantino je kultovní režisér a autor hitů jako je série krimithrillerů Kill Bill, kultovní gangsterka Pulp Fiction: Historky z podsvětí, detektivky Jackie Brown nebo originálních westernů Nespoutaný Django a Osm Hrozných. Velký úspěch sklidil také s válečnou alegorií Hanebný pancharti a naposledy dokončil milostný dopis filmovému světu Tenkrát v Hollywoodu. Tarantino se vyjádřil, že za svojí kariéru natočí pouze deset filmů a poté se odebere do filmařského důchodu. Tenkrát v Hollywoodu z roku 2019 byl jeho devátým filmem a o desátém se zatím nic neví. Sám režisér už dlouho mluví o tom, že se po ukončení režisérské kariéry bude věnovat psaní. Hodlá psát knihy o filmech, romány a divadelní hry.

Režisér napsal první knihu podle svého posledního filmu

Není nijak neobvyklé, že když má studio v rukou úspěšný a ambiciózní biják, tak se podle scénáře napíše románová verze. Popřípadě se knižně vydá rovnou původní scénář, ale tohle bude speciální případ. Románová adaptace je rozšířeným a plnohodnotným literárním dílem, kterým knižně debutuje režisér Quentin Tarantino. Autor se nechává slyšet, že příběh je kompletně přepracován pro románové vyprávění a nejedná se o pouhý přepis filmu s bonusovými scénami, které tvoří samostatné ale náznakově propojené miniaturní pulpové příběhy.

KOUKNI SE  Představitelka Ellie ze seriálu The Last of Us se identifikuje jako nebinární

Kniha je rozšířením filmového bijáku a nabídne zcela nové scény a větší ponor do Los Angeles, hippie komunity a do soukromí filmových hvězd. Kniha tak rozvine například příhody z natáčení westernového seriálu Bounty Law, které film zachytil jen zběžně. Stejně tak dá prostor postavám, jež Tarantino z finální podoby snímku vystřihl. Román také podrobněji líčí Daltonovu následující hereckou kariéru v Itálii. Podíváme se na události, které se staly jak před, tak po filmové verzi.

Žánrově je to klasicky pojmuté románové rozšíření celovečerního filmu. „Romány podle filmů byly v 70. letech první knihy, které jsem v dospívání četl. Dodneška mám pro ten žánr slabost. A tak mohu hrdě oznámit, že knižní verze Tenkrát v Hollywoodu bude mým příspěvkem k tomuto upozaďovanému, ale milovanému literárnímu podžánru.“ přibližuje Tarantino svojí oblibu tohoto velmi specifického literárního žánru. Bude Tarantino stejně úspěšný v knihovnách jako v kinech? Stane se z jeho debutu bestseller nebo absolutní propadák? To se dozvíme již za pár dnů. Nicméně očekávání jsou opravdu velká.

Knihu je možné zakoupit jako e-book nebo paperback v anglickém originále. Během léta by měla vyjít audiokniha a během podzimu dojde i na klasické vázání. Termín vydání v českém překladu zatím nebyl oznámen, ale kniha v angličtině bude k dostání už 13. července na pultech českých knihkupců.

Tenkrát v Hollywoodu, Quentin Tarantino (368 str.)

Odkaz k objednání knihy ZDE

KOUKNI SE  Trailer: Indiana Jones a nástroj osudu
Trailer k původnímu filmu Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Novela dorazí na pulty českých knihkupectví 14. října. Už nyní si jí ale můžete předobjednat na Dobrých knihách.

Odkaz k objednávce je ZDE.

Viktor H.

Předchozí článekTOP seriály ze středoškolského prostředí
Další článekKingdom Come: Deliverance se podívá na Nintendo Switch

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 + 16 =