Rolovaná zmrzlina – nový ledový trend léta

Zmrzlina k létu jednoduše patří. Ledová pochoutka s rozmanitým množstvím příchutí báječně osvěží a navíc si na ní pochutnají snad všechny mlsné jazýčky. Klasická kopečková i točená zmrzlina však mají vážnou konkurenci. Hitem letošního léta je rolovaná zmrzlina, která se připravuje na mrazící pánvi přímo před očima zákazníka. Poradíme vám, kde ochutnat rolovanou zmrzlinu nebo jak si originální dobrotu připravit i doma.

Klasická zmrzlina v kornoutku sice pořád jednoznačně vede, ale jakmile jednou ochutnáte tu rolovanou, nejspíše v souboji chutí vyhraje. Velký úspěch měla tato dobrota i na nedávném pražském Ice Cream festivalu, kdy stánky s rolovanou zmrzlinou bojovali s dlouhými frontami zákazníků, kteří chtěli ochutnat nový hit léta. A v čem vlastně spočívá tajemství rolované zmrzliny? Připravuje se na speciální mrazící pánvi. Před vašima očima nalije zmrzlinář na pánev tekutou zmrzlinovou směs, do které postupně přidává různé ingredience. Fantazii se meze nekladou. Do smetanového základu lze přidat ovoce, čokoládu, sušenky nebo třeba lahodné Rafaello. Docílit tak můžete různých kombinací a pestrých příchutí. Zpravidla si zákazník vybírá tři ingredience, z kterých si přeje zmrzlinu připravit.

Vybrané ingredience zmrzlinář musí nasekat, směs poté různě přehazuje a rozmazává, dokud nezmrzne. V poslední fázi se směs seškrábne do tvaru ruliček a zmrzlinář vám tak do kelímku naservíruje zmrzlinu připravenou přímo podle vaší chuti a s výbornou polevou nebo ovocem navrch.

Není divu, že rolovaná zmrzlina je novým hitem léta.Výsledná pochoutka vpadá totiž vážně lákavě. Navíc má nepřeberné množství chuťových variant. Na rolovanou zmrzlinu narazíte  na různých festivalech a akcích, na kterých ji můžete ochutnat na stáncích firmy Rolls Bros. Firma má navíc stánky i na různých místech v Praze, například v létě na Náplavce. Pokud na ni dostanete chuť v Ostravě, můžete zajít do Bistra Takže tak nebo na některou z provozoven firmy Zmrzka a Rolka. První prodejnu s rolovanou zmrzlinou Let´s Roll mají i na Vysočině v Havlíčkově Brodě. Z nejbližších akcí, na které můžete netradiční zmrzlinu ochutnat je například festival Benátská, Hradecké léto nebo Foodparade na Trojském zámku.

KOUKNI SE  Když chcete psa, je lepší pořídit si psa nebo fenu?

Jsou i způsoby, jak si ji připravit i doma. Hned na začátek je ale dobré vědět, že příprava je náročnější než výroba klasické domácí zmrzliny. Na smetanový základ budete potřebovat 240 ml šlehačky a 150 g kondenzovaného mléka. Další suroviny si přichystejte dle zvolené příchutě. Můžete použít rozmixované ovoce, rozdrcené sušenky, čokoládu nebo burákové máslo. Všechny ingredience dokonale promíchejte, dejte na pečící plech a ten umístěte do mrazáku a ponechte jej tam nejlépe přes noc.

Až budete chtít zmrzlinu servírovat, vyndejte plech z mrazáku a umístěte jej na rovný povrch. Teď vás bude čekat největší výzva- dosažení srolovaného tvaru. Tenká vrstva zmrzliny taje a proto je třeba pracovat rychle. Pomocí tenké, nerezové stěrky se snažte jedním tahem seškrábnout plát zmrzliny. Měla by se vám vytvořit krásná spirála. Vyžaduje to však trochu cviku a zručnost, první pokusy proto mohou skončit neúspěchem. Pokud se vám podaří vytvořit rolky, posypte je oříšky, ovocem nebo zdokonalte šlehačkou. Inspiraci můžete čerpat i z různých video návodů na youtube, které najdete pod heslem ice roll. Na závěr nezbývá nic jiného, než vám popřát sladkou dobrou chuť.

Sabina Poláková

úvodní foto: feastmagazine.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

20 − nineteen =