Rogue One přichází. Tipy na nejlepší Star Wars hry

Star Wars Knights of the Old Republic  1&2

Kdo nehrál Kotory, jako kdyby nežil nebo aspoň nebyl pořádným fanouškem světelných mečů. Pánové a dámy z Biowaru se v této dvoudílné sérii naprosto vytáhli. Obrovský svět, desítky úkolů, vybalancovaný RPG systém, vtip, drama, akce, to vše a mnohem víc nabízí tento časem vybroušený klenot. Samotný příběh se udává tisíce let před příběhem filmů, takže autoři nebyli svázáni přílišnou návazností a mohli se na příběhu vyřádit. Málokterá hra ze světa Star Wars si získala srdce hráčů právě jako Kotor. Mnozí označují i postavu Revana za jednu z nejgeniálnějších v univerzu. I po grafické a hudební stránce neztrácí nic ze svého kouzla. Je zbytečné u této hry cokoli dalšího dodávat. Jestli jste nehráli (i ti kdo ji hráli) běžte si ji hned koupit a zahrát!

Star Wars Republic Commando

Poměrně podceňovaná akční FPS z dob Klonových válek. V roli speciálního klonového komanda se budete podílet na důležitých událostech známých z filmů jako je bitva o Geonosis či o Kashyyyk. Hra nabízí atmosféricky silnou akci s výborným hudebním doprovodem, u které trochu zamrzí nedostatečně využitý systém rozkazů, chvílemi nudné pasáže a zvláštní konec. Na druhé straně atmosféra zde hraje prim. Je úžasné poslouchat rozhovory s ostatními členy skupiny, kteří se neustále špičkují, či cynicky komentují občas bezvýchodné situace. Stejně tak se autorům povedlo udržet v hráčích pocit, že jako komando máte značný vliv na vývoj války.

Star Wars: Empire at War

Strategie ve světě Star Wars příliš nefungovali. Po celkem podprůměrném Galactic Battlegrounds, zjevné kopii Age of Empires se na hráče usmálo trochu štěstí.  Konflikt mezi Rebely a Impériem (s datadiskem i mezi galactickými gangstery) umožnil Výsledek obrázku pro star wars empire at war mediaprožívat boje jak na planetách, tak i ve vesmíru. Zatímco pozemní bitvy trpěly na lehce krkolomné ovládání a podivnou dynamiku bojů, souboje hvězdných lodí dopadly výborně. Originální způsob nasazování nových jednotek na bojiště, kdy lodě mohli do střetu přímo skočit, okořenil svět RTS o zajímavý prvek. Hratelnost za všechny frakce byla velmi rozdílná. Zatímco Impérium vládne silou, u Rebelů spoléháte na partyzánskou válku, zatímco gangsteři spoléhají na špinavé triky. I když mezi RTS lze Empire at War pokládat za poměrně průměrnou hru, celkově ve světě Star Warsů lehkým nadprůměrem.

Star Wars: The Old Republic

O ToRu jsme již psali v článku o free to play MMORPG, takže jen lehký přehled. Masivní online nástupce Kotorů si vzal z předlohy dost dobrého, ale ve výsledku se nikdy pro hráče nestal tak srdeční záležitostí jakoSouvisející obrázek původní rytíři Staré republiky. Příběh, zajímavé postavy a RPG systém zde funguje poměrně dobře, ale vzhledem k formátu nemohl nikdy naplnit svůj potenciál. Do světa MMORPG her nepřinesl příliš nového, ale hra funguje v kuse pět let a dočkala se mnoha rozšířeních.  Máte-li stejně zaryté přátele-fanoušky Star Wars SW: The Old Republic je dobrá volba, jak společně strávit čas v předaleké galaxii.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Ve své době v českých koutech galaxie oblíbená hra, převážně díky velké základně multiplayerových hráčů, nepřinesla do žánru nic nového (jak je u Star Wars her mnohdy zvykem). Na druhé straně opět přinesl dobrý příběh, kdy sledujete jednoho studenta nového řádu Jedi, obnovené Lukem Skywalkerem. Akci okořeňoval lehký RPG systém, ale síla ležela v multiplayeru. Různé bojové styly, ať již s klasickým světelným mečem nebo jeho tyčovou verzí, umožňovala hráčům se neustále zlepšovat. Stejně tak se zde zrodil mód Battlefront, který položil základ samostatné hře.

Star Wars: Battlefront

Jarní novinky ve Star Wars BattlefrontNejnovější počin ze světa Hvězdných válek opět dokazuje stokrát opakovanou pravdu. Až na světlé výjimky, jakákoli hra Star Wars válí po atmosférické stránce, ale herní mechaniky ponechává vzadu.
To se splnilo i zde. Audiovizuální orgie, které budete zažívat při pobíhání po zmrzlých pláních Hothu, létání na speedrech mezi endorskými stromy či objevovat planetu Jakku z Force Awakens, usadí každého hráče pevně do křesla. Jenže i přes poměrně příznivé přijetí se jedná o nevýraznou střílečku, které chybí nějaký „WOW“ prvek, který by pobízel k opakovanému hraní. Přestože si nejspíš své fanoušky najde, je potřeba k novému Battlefrontu přistupovat opatrněji. Po několika hodinách hraní si tak každý hráč musí říci, zdali střílení blasterů je lepší, než zbraně například z Druhé světové války.

Matěj Říha

Předchozí článekKnižní nej: Haruki Murakami a jeho TOP 5
Následující článek5 nejlepších kameramanů v historii filmu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seven + eleven =