RECENZE: Vánoce – letošní bestseller!

Kdo to ještě neví, tak letošním vánočním omalovánkovým bestsellerem budou Vánoce od Johanny Basford. Tahle autorka už prodala více než 20 milionů výtisků mnoha zemích. U nás její díla vydává nakladatelství Grada a české pastelky už mohly vybarvovaly Tajnou zahradu, Čarovný les, Magickou džungli a Ztracený oceán.

101887

O tom, že jsou omalovánky hitem, už bylo napsáno mnohé, a nelze to popřít. Jakmile vyjde pár týdnů před Vánocemi nový sešit od oblíbené autorky, který je tematicky zaměřen na nejoblíbenější svátky v roce, marketingový úspěch je nadosah. Jedná se totiž o perfektní dárek pro širokou škálu osob. Je to dárek, který je tematický, který je hezký a který každý rád využije. Spolu s touto knihou darujete odpočinek, dobrou náladu a pro mnohé novou zkušenost. Jen pozor, nezapomeňte přibalit i pastelky, dospělí je často už doma nevedou!

Nebojte se knihou obdarovat i sebe sama. Pořiďte červené, zelené, zlaté a stříbrné psací potřeby, a vnímejte, že jsou svátky. Hrdě doplňte větu z úvodní strany, která pátrá po majiteli knihy, vlastním jménem. Vyberte si obrázek, který je vám nejsympatičtější, a pusťte se do díla. Vánoční stromečky, ozdoby, cukroví či dárky ozdobte tak, jak vás zrovna napadne. Podle nálady zvolte obrázek jednodušší či náročnější. Kombinujte barvy, vzory, techniky a popíjejte u toho vánoční punč, dívejte se na Popelku a drobte na výtvor cukroví. Cítíte tu vánoční pohodu?

80 stránek zaručuje zábavu na mnoho hodin. Náruživí mohou vykreslit i titulní a zadní stranu. Rozhodně využijte i prostor na konci knihy, určený ke zkoušení barev. Sami budete překvapení, co dokážete.

KOUKNI SE  Recenze: Kazuo Ishiguro a melancholie japonské společnosti

Autorka si pro své příznivce připravila malý bonus. Do knihy schovala mnoho drobných ptáčků a vyzývá všechny k jejich objevování a počítání. Omalovávání je většinou odpočinkovou činností hlavně pro něžnější pohlaví. Ale uvidíte, že i páni tvorstva s vámi budou zvědavě po opeřencích pátrat. A přitom se můžete společně tulit pod dekou.

Knihu můžete objednat zde.

Vánoce, Johanna Basford, Grada, 2016

Leona Šťávová

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × 4 =