Recenze: Triple Frontier to přehnal s dobrými úmysly

Nový film z produkce Netflixu lákal na akci v džungli v podání mužných hereckých sympaťáků. Parta zlodějů se ale chová jako uplakaná skupina dam z vyšší společnosti.

Dejte dohromady Bena Afflecka (bývalý Superman), Charlieho Hunnama (král Artuš), Pedro Pascala (Narcos), Oscara Issaca a Garretta Hedlunda. Partu herců, kteří působí jako pořádní chlapi. A  k tomu zápletku loupežného akčního filmu- bývalí nebo současní vojáci a policajti se dají dohromady, aby vyfoukli jednomu drogovému mafiánovi v brazilské džungli pořádný ranec peněz. Bez spolupráce s vládou a policií, na vlastní pěst.

Ale jak už to bývá, není to tak jednoduché, jak si to partička pod vedením Bena Afflecka naplánovala. Jednoduché to není ani s jednotlivými hrdiny…

Pokud poutáte na akční loupežné krimi, je mi záhadou, proč výsledkem není loupežná akce. Tak lze označit maximálně první půlku filmu, a to díky jediné akci v domě drogového magnáta. Po ukradení peněz se film mění v roztříštěné vztahové drama. Po nečekaných útrapách to nejdříve vypadá, že film bude spíše seriálem. Protože návrat partičky s penězi je v nedohlednu. O to víc překvapí, jak se najednou rychle vyvine a vyřeší finále filmu. Nevím, zda tvůrci pracovali i s konceptem krátké seriálové série, ale zrychlené události s blížícím se koncem stopáže ukazují, že příběh není kompaktně vystaven. Tvůrci do dnes průměrné stopáže dvou hodin nacpali více motivů, než dokázali věrohodně a důkladně rozehrát.

KOUKNI SE  Recenze: Nikdo – Testosteronem natřískaný thriller jako z devadesátek

V druhé části filmu se k tomu ještě z party zkušených zabijáků stává uplakaná parta, která řeší zásadní otázky smyslu jejich akce a brečí nad počtem lidí, které už v životě zabili. Místo návratu s hromadou peněz, na nichž byla založená jejich akce, řeší, jak se vypořádají se situací, s kterou museli počítat (nechci spoilerovat). Aby divákovi uštědřili pořádný mravní políček, popírají v druhé části filmu zcela motivaci, se kterou do akce šli.

Rozumím dobrým úmyslům, ale morální poselství filmu působí jako povinná lekce ze základní školy, kterou mají tito zkušení chlapáci na začátku filmu už dávno za sebou.

Kubin

ZÁVĚR
Hodnocení
6
Předchozí článekHBO oznámilo délku jednotlivých dílů 8. řady seriálu Hra o trůny
Následující článekNejbizarnější camea celebrit ve videohrách
Rozumím dobrým úmyslům, ale morální poselství filmu působí jako povinná lekce ze základní školy, kterou mají tito zkušení chlapáci na začátku filmu už dávno za sebou.recenze-triple-frontier-to-prehnal-s-dobrymi-umysly

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twelve + 6 =