Recenze: Tajemství domácí čajovny, které snadno objevíte i doma

Čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. Jeho opojnou vůni a lahodnou chuť si vychutnávají lidé po celá staletí. Najdeme ho prakticky v každé domácnosti a mnoho z nás si ho dopřává každý den. V knize Tajemství domácí čajovny – Recepty se sypaným čajem, které si snadno připravíte doma, vám její autor Timothy dOffay představí tento báječný nápoj ve zcela jiném světle a odhalí vám tajemství, které v sobě tento nápoj ukrývá. Publikaci vydalo nakladatelství Cpress roku 2018.

Publikace je rozdělena do osmi hlavních kapitol, z nichž vás první dvě seznámí s nejdůležitější přísadou tohoto nápoje – s vodou i se vším ostatním, co budete k přípravě kvalitního, poctivého čaje potřebovat. Možná budete, stejně jako já, překvapeni, že k přípravě čaje nestačí pouze hrneček, lžička a konvička na vodu. Správnou přípravu můžeme přirovnat k duchovním obřadům, který má svá vlastní pravidla. Autor knihy věnuje celou kapitolu, aby nás tyto zvyklosti naučil a ukázal svým čtenářům, jak správně používat džbánky, lžičky, dózy, sítka i teploměry. Dále vás provede fascinujícím světem mnoha odrůd, typů i druhů pravých sypaných čajů. Naučí nás, jak si správně připravit tento lahodný elixír podle tradičních způsobů i podle zcela nových metod a zároveň nám poradí, jak si vybrat pro nás ten nejvhodnější druh sypaného čaje. V neposlední řadě představí svým čtenářům takzvané čaje nižších teplot i moderní šlehané čaje.

KOUKNI SE  Recenze: Ocelové srdce tepe černým městem

Velkým plusem je určitě jednoduché a uspořádané rozdělení jednotlivých kapitol. Díky němu máme možnost, vrátit se k tomu, co si právě potřebujeme znovu přečíst.

Osobně jsem velmi ocenila trpělivost, se kterou spisovatel do detailu vysvětluje všechny novinky i postupy.

Velice mě zaujal diagram chutí, který v knize nalezneme. Ten nás naučí, jak můžeme poznat podle barvy připraveného horkého nápoje jeho orientační chuť.

Určitě bych také chtěla vyzdvihnout poměrně velké množství receptů, které titul obsahuje. Naleznete v ní návody na mnoho čajových limonád, perlivých ledových čajů i ambientních čajů.

Naprostou senzací jsou jedinečné recepty na čajové nanuky, shaky, frappé i zmrzliny. Osobně mám nejraději spirálový milkshake s matcha a mátou, čajový nanuk Oolong s melounem a výtečné čerstvé čajové čtvrtinky s ovocem.

Na konci publikace nalezneme praktickou tabulku, do které si můžeme zaznamenávat názvy našich oblíbených prodejců, jména nejlepších sypaných čajů i různé poznámky, jenž nás napadnou.

Za povšimnutí určitě stojí také překrásné fotografie, o které se mistrně postarala Jana Baldwina. Myslím si, že skvěle doplňují celý titul a skvěle tak dotvářejí celkovou atmosféru díla.

Knihu bych určitě doporučila všem milovníkům čaje i netradičních dobrot.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

autor: Zdeňka Kudová

ZÁVĚR
Hodnocení
9
Předchozí článekPokemon GO opět na výslunní!
Následující článekRecenze: Panda v nesnázích si zaslouží ocenění
recenze-tajemstvi-domaci-cajovny-ktere-snadno-objevite-i-domaČaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. Jeho opojnou vůni a lahodnou chuť si vychutnávají lidé po celá staletí. Najdeme ho prakticky v každé domácnosti a mnoho z nás si ho dopřává každý den. V knize Tajemství domácí čajovny – Recepty se sypaným...

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 + 6 =