Recenze: Strasti a slasti fotbalisty Beckhama

Nová čtyřdílná dokusérie mapuje dosavadní úspěchy a pády slavné fotbalové a taky asi módní ikony Davida Beckhama.

Za doprovodu poněkud prázdného a obdivuhodně banálního projevu samotného Beckhama procházíme jeho životní etapy. Vše se samozřejmě točí kolem fotbalu. Jestli čekáte nějaké hlubší poselství, nebo že se dozvíte cokoliv niterného z jeho života, pak vás musím zklamat. Jestli chcete zažít čirou radost z fotbalu, a z člověka, který prostě celý život kope do míče a jinak trpí obsesí z čistoty a pořádku, jste tu správně.

Neexistuje moc lidí na světě, kteří by neznali Beckhama a jeho drahou choť Victorii Beckham (Posh ze Spice girls). A o něm a v druhé řadě o ní dokument hlavně pojednává. Beckham je typickým synem, kterého otec, hrdě se k tomu hlásící, tvrdě drezúroval od útlého věku a od rána do večera ho učil fotbal. Protože se sám rád díval na fotbal. Beckham hned v prvním zápase za Man United vstřelil gól přes půl hřiště. Celé čtyři epizody můžete sledovat jeho krásné centry a přímáky, radost z gólů a taky radosti z nového účesu a nových hodinek.

Dokument o Beckhamovi nám ukazuje jeho svět – což je fotbal a jeho šatní skříně. A není na tom nic pohoršujícího. Protože Beckham získal slávu proto, že prostě umí hrát fotbal. Ne proto, že by dokázal cokoliv z minulosti podrobit nějaké sebereflexi, například nevěru nebo přihranou inzultaci od trenéra sira Fergusona. Většinou neví. Nezná odpovědi. Manželka Victorie je o něco sdílnější. Ale je vidět, že kromě toho, že je rodinný typ a má ráda luxus a že chtěla Beckhama doma, z ní taky nevypadne nic moudrého. Ano, oba se útrpně vrací do doby, kdy je pronásledovali novináři a nadávali jim. Což je asi zřejmě daň za popularitu, kterou si oba velmi pečlivě budovali pózováním a prezentací luxusního zboží.

KOUKNI SE  Recenze: Affleckův film Air: Zrození legendy skóruje trojnásobně

Beckham není Schwarzenegger. Mimo hřiště jej kromě vzhledu víc nedefinuje. A ani se nesnaží předstírat, že ano. Hned na úvod řekne, že není moc chytrý, že mu škola nikdy nešla. A některé úryvky zápasů a radost z výher, jako ta s Real Madrid, jsou prostě dojemné. To je fotbal, a proto fotbal miluje tolik lidí bez rozdílu vzdělání po celém světě.

Tvůrci Beckhama ani nijak netrápí, nepodrobí jej žádným kritickým otázkám. Dokument je oslava Beckhama a jeho fotbalových přátel. A když to přijmete, užijete si ho. I když vidíte, že třeba s takovým Carlosem by možná byla lepší řeč.

Kubin

PŘEHLED RECENZE
Hodnocení
6
recenze-strasti-a-slasti-fotbalisty-beckhamaBeckham - fotbal - luxus - Posh Girl. Dětinské, prázdné a fotbalově okouzlující.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × four =