Recenze: Skrytá těla – aneb Joe se vrací do akce

 

Joe Goldberg se opět vrací do akce ve strhujícím románu Skrytá těla od nakladatelství Domino, jen tentokrát s novou dívkou a vy mu opět budete držet palce a fascinovaně sledovat, zda mu to jeho štěstí bude přát i nadále. 

Joe přišel o svoji přítelkyni Beck a je přesvědčený, že už nikdy nikoho nebude milovat. A právě v tu chvíli se objeví Amy Adamová, která je přesným opakem Beck. Beck milovala různé sociální sítě a Amy nemá ani emailovou adresu. Joe jí je naprosto uchvácen, ale než stihne udělat další krok, jeho vyvolená zmizí do Los Angeles. A našemu hlavnímu hrdinovi nezbývá nic jiného, než se vydat na další lov…

 

Platím hotově a nesu si fialky na East Seventh Street. Na květen je pořádné horko a já čichám ke květům. Rhode Island. Na Rhode Islandu jsem byl. Minulou zimu jsem jel do Little Comptonu. Byl jsem strašně zamilovaný a paralyzovaný představou, že bych mohl přijít o svou dívku – Guinevere Beckovou, budiž jí země lehká – a to kvůli její emočně rozhárané přítelkyni – Peach Salingerové, budiž jí rovněž země lehká. 

Domino

Volné pokračování úspěšného příběhu Ty nás opět přivádí k oblíbenému antihrdinovi, který má občas vražedné sklony, ale jeho snaha o najití dokonalé lásky skryta_telaobměkčila srdce již řadám čtenářek.

 

Pokud jste četli předchozí díl a opět se těšili na netradiční du-formu, musím vás zklamat. Autorka pozměnila styl psaní a vám se tak naskytne pohled na příběh psaný ich-formou. To ale nijak nesnižuje čtivost či napínavost příběhu. Právě naopak. Skrytá těla jsou stejně tak skvělým příběhem, jako bylo Ty.

KOUKNI SE  Recenze: Bizarní povídky čtěte pomalu

Autorce se podařilo bravurně navázat na předchozí děj a i nadále rozvíjet příběhovou stránku v podobném duchu. Při čtení se vám budou střídat pocity jako na houpačce a vy se prostě musíte smířit s tím, že vraždícímu Joeovi fandíte a přejete život plný lásky. Ve skrytu duše vám vždy zatrne, když se mu v cestě za štěstím objeví nějaká ta překážka a vy jen doufáte, že mu zrovna nedojde štěstí, u kterého se zdá, že má nekonečnou zásobu.

Po celou dobu příběhu budete svědky pomalé proměny hlavního hrdiny, toho jak si rovná priority a stanovuje nové cíle. I když se může zdát, že vraždy a stalking ustupují trochu stranou, protože se děj soustředí právě na hlavního hrdinu, nemusíte se bát, protože Joe se v tomto ohledu moc nezměnil a prostě nehodící se lidi odstraní. Možná právě proto působí kniha mnohem napínavěji a vtipněji, než první díl.

Pokud jste slabší povahy a obáváte se detailních popisů mrtvol či způsobů jejich smrti, můžete se s klidem do knihy pustit, jelikož v tomto ohledu není příběh nijak zvlášť strašný. Jediné, s čím můžete mít trochu problém je občasná přehnaná vulgárnost, která se vyskytovala i v prvním dílu.

Kromě této drobnosti nelze knize nic vytknout. Takže jestli se cítíte na sympatického antihrdinu a nevadí vám nějaké to sprosté slovo či otevřená mluva o sexualitě, doporučuji tuto knihu vyzkoušet a užít si Joeovu vražednou posedlost.

KOUKNI SE  Recenze: SOULSEX: Jak obnovit vztah k... sobě i partnerovi

 

Pokud se vám líbil předchozí díl, rozhodně byste si neměli nechat ujít ani tento, protože Skrytá těla jsou ještě lepší. Začátek je sice trochu pomalejší, ale vše vám vynahradí prostředek a hlavně závěr knihy, který je sice trošku otevřený, ale pořádně vydařený.

 

Caroline Kepnes: Skrytá těla, 2016, Domino

Eliška Richterová

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

fifteen + thirteen =