Recenze: Psychopat ve vaší posteli

Kniha Psychopat ve vaší posteli není thrillerem. Je spíš dramatickou lovestory s dobrým koncem. Rozhodně však nejde o žádnou beletrii. Je to kniha o vás a pro vás. O tom, proč jste se zamilovali do psychopata a jak se zbavit pocitu viny, že jste ho opustili a rozhodli se přežít.

Recenze: Psychopat ve vaší posteli

Autor Jackson Mackenzie mluví ze své vlastní zkušenosti. Prošel si peklem manipulace a psychického teroru ve vztahu. Dal dohromady lidi s podobným osudem a spolu se učí, jak být znovu šťastní.

Pokud žijete ve vztahu s psychopatem, je důležité v partnerovi psychopata především poznat a následně se rozhodnout odejít. Kniha vás naučí to první. Polovina knihy se zevrubně zabývá diagnostikou těchto duševních sadistů a dynymikou vztahů. Zkrátka: jak se stane, že se člověk do psychopata zamiluje, proč mu podlehne a proč trvá tak strašně dlouho, než si uvědomí, že špatný jen ten druhý, nikoliv oběť sama.

Autor především hovoří k těm, kteří již mají takový vztah za sebou. Pokud máte pocit, že se v něm právě nacházíte a první část knihy vám poskytne přesvědčivý důkaz, nehledejte v knize pomoc, jak z takového vztahu odejít. Tu tam nenajdete. Že jsou podoby psychopatů a vztahů s nimi pestré, je jasné stejně jako jednotlivé příběhy. Recept, jak z takového vztahu vyváznout kniha nenabízí.

Když už však víte, jak jste do toho spadli, jste venku, nabídne vám celou paletu toho, jak se cítíte, popis toho, co prožíváte a proč. Naučí vás vyznat se sám v sobě. Ve směsici pocitů tak protichůdných, že je nemusí pochopit ani vaše okolí, jen ten, kdo prošel podobnou zkušeností.

Recenze: Psychopat ve vaší posteli

Podstatný je závěr knihy, který logicky naváže a nabídne cestu, jak dál, když už máte všechno za sebou. I na konci této dlouhé cesty se autor neustále vrací na začátek a při čtení máte pocit, že se velmi často opakuje.

KOUKNI SE  Recenze: Prokletý kraj – Temné šumavské hvozdy odhalují staré křivdy

Autor není odborník. Opírá se především o svou zkušenost a zážitky těch, které sdružuje ve svépomocné skupině obětí psychopatů. Ačkoliv čerpá z odborných rad, slovo odborníka jako takového nenajdete. I proto je kniha v části „jak z toho ven“ značně slabší a nenabídne nic, co by slabší, nebo skutečně potřebný jedinec dokázal využít. Knížka je spíš berličkou pro ty, kteří mají v sobě energii a vůli překonat vše sami. Nebo průvodcem, který vás inspiruje vyhledat odborníka.

Ať jste na tom lépe, nebo hůř, podstatným přínosem je, že vám kniha může pomoci pojmenovat, co se vlastně stalo a definovat, na čí straně je vina. I to může být v mnoha ohledech víc, než v co nyní doufáte.

Kristina Doubravová

ZÁVĚR
Hodnocení
6
Předchozí článekStáhněte si GTA 5 zcela zdarma
Následující článekNa plátně sourozenci, v reálu spolu randili
recenze-psychopat-ve-vasi-posteli-knihaKniha vám pomůže definovat, co se stalo a podrží vás, když budete hledat cestu ven. Nenaučí vás ale najít sílu, pokud se uprostřed pekla vztahu s psychopatem nacházíte.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen − thirteen =