Recenze: Nesvá a proklatě nebezpečná

Autorka nezapomenutelného bestselleru Ostrov Lhářů přichází s novou knihou, mistrně napsaným psychologickým thrillerem, který vypráví o mladé, inteligentní a chladnokrevné ženě — právě tyto vlastnosti jí poslouží jako vstupenka do vysněného života. Je ale tento život skutečně její?

Příběh je vyprávěn er-formou s dvěma ústředními postavami Imogen a Jule. Po popisné a dějové stránce jsem byla naprosto spokojená. Popisy byly dostačující a děj odsýpal závratnou rychlostí. Člověk prostě musel vědět, co se jak odehrálo hlavně, když kapitoly byly v netradičním řazení.Nesvá

Nesvá je psychothriller. Je o dvou dívkách, přičemž jedna je ambiciózní a pokud na něčem trvá, či má nějaký sen, rozhodně si za ním jde. Samozřejmě se utápí ve své finanční situaci a začne závidět své kamarádce, která je bohatá a problémy ohledně financí nikterak neřeší.

Patří k oblíbenějším a žije si takový poměrně růžový život, bez nějakých problémů. V knize ale hraje hlavní roli závist a kamarádka, která je na tom hůř chystá pomstu. Zapojuje se nám zde i osud obou dívek, přičemž ta, která je znuděna svým pochmurným životem se chce dostat do kůže své bohaté kamarádky, která je zcela bez problémová a nemusí řešit problémy jako ona.

„Tohle její tajnůstkaření mě pěkně štve,“ řekla Brooke. „Zbožňuju ji, ale umí se dělat šíleně vzácná a tajemná. To nesnáším.”

Nebudu vám prozrazovat, jaká dívka je jaká, proto kromě anotace se zde v recenzi žádná jména neobjeví.

KOUKNI SE  Recenze: Dějiny druhé světové války

Kniha je specifická stylem, že je psána od konce, tudíž se dozvíme celý konec a postupně se po stránkách a kapitolách dostáváme k tomu, jak všechno vlastně začalo. Jsou zde také „přeházené“ kapitolu, pokud se jedná o čas.

Po jedné kapitole vlastně zjišťujeme, že jsme se vlastně v ději objevili zcela v jiném roku. Než si člověk zvykne, je to matoucí, protože většina knih takto psána rozhodně není. Po prvních pár kapitolách jsem se v tom i já ztrácela. Nevěděla jsem, kde jsem či co se tam vlastně děje.

S tím si autorka opravdu pohrála a jak jsem již psala, přeskakování v ději není novinkou, tak E. Lockhart své přeskakování pojala tak trochu jinak, originálněji, než mnozí jiní. A právě na tom jediném je příběh staven. Tím je zajímavý, tím upoutá a dokáže čtenáře lapit od začátku do konce. Ale po hlubší úvaze a zamyšlení musíte uznat, že to je opravdu vše. Netradiční hlavní hrdinka, netradiční styl vyprávění…., ale kde je ten hlubší smysl a pointa? Je mi líto, ale ta této knize podle mého názoru opravdu chybí.

Příběh je velmi zpletitý a zamotaný, tudíž s tím časovým rozmezím budete muset počítat. Kniha je náročnější, není to žádná oddechovka, takže se musíme víc soustředit a nezamotat se v ději. V tyto horké dny jsem zvolila opravdu špatnou knihu, poněvadž jsou prázdniny a člověk si chce odpočinout od všemožného přemýšlení.

KOUKNI SE  RECENZE: Miluj svůj život 2020: Dvojkový rok ve znamení posunů!

Knihu velmi ráda doporučím všem, kteří si oblíbili Ostrov lhářů, pro ně je tato kniha nutností a jasnou volbou. Pro vás ostatní, kteří ještě stále váháte jasnou radu nemám. Sázka na tuto knihu bude takovou malou metodou pokus/omyl. Jedno je ovšem jisté, okusíte něco, co jste třeba ještě nečetli a zase si o trochu více rozšíříte obzory.Kniha není špatná. Příběh to má dobrý, ale tato kniha opravdu nebyla pro mě.

Simona Irlbeková

Nesvá, Emily Lockhartová, host, 2018

Knihu můžete zakoupit ZDE

 

 

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × one =