Recenze: Nesvá a proklatě nebezpečná

Autorka nezapomenutelného bestselleru Ostrov Lhářů přichází s novou knihou, mistrně napsaným psychologickým thrillerem, který vypráví o mladé, inteligentní a chladnokrevné ženě — právě tyto vlastnosti jí poslouží jako vstupenka do vysněného života. Je ale tento život skutečně její?

Příběh je vyprávěn er-formou s dvěma ústředními postavami Imogen a Jule. Po popisné a dějové stránce jsem byla naprosto spokojená. Popisy byly dostačující a děj odsýpal závratnou rychlostí. Člověk prostě musel vědět, co se jak odehrálo hlavně, když kapitoly byly v netradičním řazení.Nesvá

Nesvá je psychothriller. Je o dvou dívkách, přičemž jedna je ambiciózní a pokud na něčem trvá, či má nějaký sen, rozhodně si za ním jde. Samozřejmě se utápí ve své finanční situaci a začne závidět své kamarádce, která je bohatá a problémy ohledně financí nikterak neřeší.

Patří k oblíbenějším a žije si takový poměrně růžový život, bez nějakých problémů. V knize ale hraje hlavní roli závist a kamarádka, která je na tom hůř chystá pomstu. Zapojuje se nám zde i osud obou dívek, přičemž ta, která je znuděna svým pochmurným životem se chce dostat do kůže své bohaté kamarádky, která je zcela bez problémová a nemusí řešit problémy jako ona.

„Tohle její tajnůstkaření mě pěkně štve,“ řekla Brooke. „Zbožňuju ji, ale umí se dělat šíleně vzácná a tajemná. To nesnáším.“

Nebudu vám prozrazovat, jaká dívka je jaká, proto kromě anotace se zde v recenzi žádná jména neobjeví.

KOUKNI SE  Recenze: Chlorid sodný

Kniha je specifická stylem, že je psána od konce, tudíž se dozvíme celý konec a postupně se po stránkách a kapitolách dostáváme k tomu, jak všechno vlastně začalo. Jsou zde také „přeházené“ kapitolu, pokud se jedná o čas.

Po jedné kapitole vlastně zjišťujeme, že jsme se vlastně v ději objevili zcela v jiném roku. Než si člověk zvykne, je to matoucí, protože většina knih takto psána rozhodně není. Po prvních pár kapitolách jsem se v tom i já ztrácela. Nevěděla jsem, kde jsem či co se tam vlastně děje.

S tím si autorka opravdu pohrála a jak jsem již psala, přeskakování v ději není novinkou, tak E. Lockhart své přeskakování pojala tak trochu jinak, originálněji, než mnozí jiní. A právě na tom jediném je příběh staven. Tím je zajímavý, tím upoutá a dokáže čtenáře lapit od začátku do konce. Ale po hlubší úvaze a zamyšlení musíte uznat, že to je opravdu vše. Netradiční hlavní hrdinka, netradiční styl vyprávění…., ale kde je ten hlubší smysl a pointa? Je mi líto, ale ta této knize podle mého názoru opravdu chybí.

Příběh je velmi zpletitý a zamotaný, tudíž s tím časovým rozmezím budete muset počítat. Kniha je náročnější, není to žádná oddechovka, takže se musíme víc soustředit a nezamotat se v ději. V tyto horké dny jsem zvolila opravdu špatnou knihu, poněvadž jsou prázdniny a člověk si chce odpočinout od všemožného přemýšlení.

KOUKNI SE  Recenze: Winterbergova poslední cesta – Rudišův nejosobnější román

Knihu velmi ráda doporučím všem, kteří si oblíbili Ostrov lhářů, pro ně je tato kniha nutností a jasnou volbou. Pro vás ostatní, kteří ještě stále váháte jasnou radu nemám. Sázka na tuto knihu bude takovou malou metodou pokus/omyl. Jedno je ovšem jisté, okusíte něco, co jste třeba ještě nečetli a zase si o trochu více rozšíříte obzory.Kniha není špatná. Příběh to má dobrý, ale tato kniha opravdu nebyla pro mě.

Simona Irlbeková

Nesvá, Emily Lockhartová, host, 2018

Knihu můžete zakoupit ZDE

 

 

 

ZÁVĚR
Hodnocení
6
Předchozí článekProstitutky v hlavní roli
Následující článekVideohry zakázané v Americe
recenze-nesva-a-proklate-nebezpecnaAutorka nezapomenutelného bestselleru Ostrov Lhářů přichází s novou knihou, mistrně napsaným psychologickým thrillerem, který vypráví o mladé, inteligentní a chladnokrevné ženě — právě tyto vlastnosti jí poslouží jako vstupenka do vysněného života. Je ale tento život skutečně její?

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × 4 =