RECENZE: Moje domácí kuchyně od Pohlreicha

Zdeněk Pohlreich napsal kuchařku Moje domácí kuchyně, ve které se zabývá lehkou a snadno stravitelnou kuchyní. Sází na jednoduché recepty, které jsou ve většině případů rychlé, ale jak sám říká: „To neznamená, že nemůžeme jíst dobře a kvalitně.“ Je přesvědčený, že kdo dobře nejí, nemůže být úplně šťastný.

Od každého trochu

Kniha obsahuje 72  domácích receptů, které jsou rozděleny  od snídaní a svačin, polévek, předkrmů a salátů, hlavních jídel až po koláče a dezerty.  Při listování se vám budou sbíhat sliny, jelikož fotografie s jídlem jsou opravdu povedené. Mohl by to být ten případ, kdy se najíte jen z obrázků a nemusíte při tom nic konzumovat. Ovšem, že to není úplně ten správný krok pro vaše zdraví, ale třeba Pohlreichův ranní zeleninový drink vašemu zdraví určitě prospěje.

Své si zde najdou milovníci bezmasých  i masových pokrmů, ryb, těstovin, salátů i sladkého. V kuchařce můžete narazit na recept, jak udělat tradiční arabskou pomazánku hummus, na  klasickou českou kuchyni a jejího králíka na smetaně, kuřecí wok po thajsku, krevety na různé způsoby nebo na krůtí cordon bleu. Žádný z těchto receptů vám nezabere celé dopoledne. Všechny jsou rychlé a zvládne je i začátečník. 

Příjemné osvěžení kuchyně

Tato kuchařka má za účel ukončit stereotypy vaší kuchyně a přinést ji trochu toho osvěžení. Za sebe musím říct, že to se jí opravdu povedlo. Člověk nemá čas ani náladu vymýšlet stále dokola, co uvařit. Zde vás osloví nějaký recept, zkusíte ho, ujistíte se, že je vlastně opravdu tak snadný a docela rychlý, jak Zdeněk  Pohlreich píše a napadne vás dalších tisíc variant. Příště to uděláte s vaší oblíbenou surovinou, nebo to prostě změníte podle vašeho gusta. V jednoduchosti je krása a to platí i v tomto případě.

KOUKNI SE  Tradiční i neobvyklé vánoční bramborové saláty

Recepty jsou zde psány stručně, ale jasně. Na vrchu máme údaj o tom, jestli je recept snadný, kolik minut trvá a na kolik je porcí. Je docela smysluplné v kuchařce listovat, vybrat si podle obrázku na co bychom mohli mít chuť a kouknout, že to máme na 30 minut a recept je snadný. Jdeme do toho!

Přehlednost

Kuchařka je sice rozdělená do sekcí snídaně a svačiny, polévky a další, ale hned si toho člověk nevšimne. Rozděluje nám to jen malý popisek u čísla stránky. Většina fotografií je umístěna na levé straně přes celou stránku a vedle máme napsaný recept s postupem. Co pokládám za veliký nedostatek, je recept, který nezaplní celou stranu, ale začíná až od její dolní poloviny. Působí to velice prázdně. Jde jen o grafický – estetický detail. Stačilo by recept umístit doprostřed. Takhle máme půlku strany bílou a až potom začíná recept.

Spousta lidí určitě ocení chytrý nakupovací seznam, v zadní části kuchařky. Obsahuje QR kódy s obsahem a nakupovacím seznamem všech receptů.

Knihkupectví Martinus

Zdeněk Pohlreich

Mezi recepty objevíte Pohlreichovi fotografie a témata ve kterých se o něm něco málo dozvíte. Je tu například téma rodina, za volantem, můj pes, kuchařky, na motorce, volný čas, myšlenky nebo třeba smích. V některých případech se mi zdá, jako by nevěděl o čem psát a text je takový o ničem. Nejsem jeho obdivovatelka, takže informace, že se rád směje, pro mě není ničím zajímavá. Kdyby texty byly v nějakém kontextu s kuchařkou a navazovaly by, udělalo by to daleko lepší dojem. Mám na mysli v tématu víno, napsat o tom, že je to milovník kvalitních vín a pak pokračovat v receptech, kde použijeme právě víno. To je veliká škoda a zbytečnost, protože se nedá tato kuchařka považovat za životopisnou.

KOUKNI SE  Nejodpornější jídla na světě. Máte odvahu to sníst?

Knihu můžete zakoupit zde. 

Foto: Flickr.com

Tereza Robejšková

Předchozí článekDalší skvělá káva s rostlinným mlékem a originální živočišný design – to je Charakter bakery & coffee shop
Další článekZvířata ve Far Cry Primal jsou trochu jiná

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

12 − six =