Recenze: Když vraždí děti – děsivá fakta

Kniha Když vraždí děti autora Stephana Harborta je mrazivým svědectvím o dětských vrazích. Děti jsou tradičně ztělesněním zranitelnosti a nevinnosti. O to razantněji na nás působí informace o tom, že se některé dítě stalo vrahem. Dozvědět se detaily chladnokrevného a promyšleného činu je odzbrojující.

Autor Stephan Harbort není laikem ani bulvárním novinářem. Je vrchním kriminálním komisařem a předním německým odborníkem na seriové vraždy. Hovořil s více než padesáti sériovými vrahy, vyvinul mezinárodně uznávané a používané metody pátrání k usvědčení a dokázání viny pachatelů násilných trestných činů. Je odborným poradcem televizních dokumentů a detektivních seriálů.

Když vraždí děti

Na sedmi případech nejděsivějších činů demonstruje dětské vrahy. Pokud byste čekali nehody, nešťastné náhody, které zanechaly krev na něčím kamarádovi nebo sourozenci, mýlili byste se. zarážející je vždy věk, ale i způsob provedení. jde o skutečně plánované a promyšlené činy pozbývající lítosti, nebo soucitu.

S nárůstem masových vražd v režii zhrzených teenagerů, kteří vzali zbraň do ruky, pochlubili se na facebooku a šli střílet do své školy, by mohly být tyto příběhy jako přes kopírák.

Autor ale záměrně vybírá příběhy, které bychom čekali u dospělých zvrácených jedinců, na kterých se podepsala dlouhodobá nepřízeň osudu, drogy, nebo kombinace mnoha faktorů vedoucích k deformaci lidské duše a schopnosti empatie.

Stejně jako je zarážející věk těchto malých záporných hrdinů, je alarmující i jejich motivace. jak málo jim stačilo, aby ušli cestu od myšlenky k vážnému zločinu.

Stephan Harbort vtahuje čtenáře do děje velmi sugestivním vyprávěním. Stanete se součástí příběhu, výslechů a ve třech rozměrech uvidíte poslední okamžiky oběti i triumfu jejího vraha. Poznáte okolí, okolnosti, obět i vraha z bezprostřední blízkosti.

KOUKNI SE  Recenze: Arila a její Stříbrné město vás uchvátí

Někteří z nich nejsou a nikdy nebudou schopni začlenit se do společnosti, která je vyprodukovala. Která se podílela na jejich stvoření, nezná lék na jejich úděl.

Autor je odborník a proto nesmí v samém závěru knihy chybět profesionání shrnutí a doslov. Doplněný statistikami. Ty by mohl ymluvit samy o sobě. Ve stínu právě představených příběhů, jsou jejich čísla nemilosrdná vůči nám všem.

Kniha Když vraždí děti není pro slabé povahy. Skutečné příběhy, kdy jedno dítě zabilo druhé, surově, sadosticky a bez projevu lítosti je něco, co se dá jen těžko pochopit. Se stejnou tíhou na prsou o tom můžete číst.

Kristina Doubravová

Recenzní výtisk věnovalo nakladatelství Alpress

ZÁVĚR
Hodnocení
8
Předchozí článekGwyneth Paltrow prodává svíčky s vůní její vaginy
Následující článekCyberpunk odložen až na podzim
recenze-kdyz-vrazdi-deti-desiva-faktaKnha německého kriminalisty a odborníka na sériové vrahy představuje dětské vrahy v nahotě jejich skutků i příčin. Stanete se součástí zlomových okamžiků i bezprostředního vyšetřování. Uvidíte jej i v horizontu současnosti.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seventeen − 10 =