Recenze: Jedlé dárky od reBarbora´s kitchen

Pokud si lámete hlavu s originálními dárky, nebo chcete někoho blízkého potěšit něčím od srdce, pak jsou Jedlé dárky jedinečnou inspirací. Barbora Říhová je foodblogerka a o vaření a přípravě jídla toho ví opravdu hodně. Má početnou základnu fanoušků, pro které je její kniha jistě příjemným vánočním dárkem. Ti, kteří o reBarbora´s kitchen  ještě nikdy neslyšeli, se mohou pustit do čtení i vaření také.Jedlé dárky od rebarboraskitchen

Recepty jsou rozděleny do několika kapitol pro přehlednější hledání a orientaci. Pokud tedy přesně nevíte, na co byste měli chuť, snadno si vyberete mezi sladkými a slanými dobrotami, likéry či chuťovkami. Můžete jít rovnou najisto nebo se jen kochat a přemýšlet.

V tom druhém vám pomohou barevné fotografie, které doplňují každý recept. Styling je přesně v duchu dnešních kuchařek a nijak nezaostává za trendy moderní food fotografie. Mnohdy jsou zdrojem nápadů na originální balení, které při darování stejný efekt jako dárek sám.

Autorka oplývá empatií, takže nenechává své čtenáře trápit se nad zbytečně cizokrajnými surovinami. Kouzlí s běžně dostupnými věcmi, které si průměrně šikovná kuchařka snadno obstará a promění je v originální voňavý a jedlý dárek. Nebojím se říct, že s minimální vynaloženou námahou dosáhnete maximálního efektu.

Uvítala jsem i její doporučení ohledně některých dárků, jejichž smysl mi po přečtení ingrediencí i postupu přípravy stále unikal. Kdybyste tedy nevěděli, jak a v čem si na tom či onom dárku nejlépe pochutnat, nabízí autorka své odzkoušené tipy.

KOUKNI SE  Dokonalá svačinka pro vaše zdraví: Ořechy!

V dovětku se dozvíte nejen přibližnou časovou náročnost, ale i trvanlivost každého jednotlivého dárku. To oceníte především, pokud si je chcete připravit dopředu a ne v předvánočním shonu. Případně i jako informace pro obdarovaného, aby mu dáreček neodešel po svých nebo se střevními obtížemi.

Musím uznat, že jsem knihu otevírala s určitou skepsí vycházející z předchozích nevalných zkušeností. Po přečtení musím uznat, že svou originalitou mne Jedlé dárky velmi mile překvapily. V porovnání s jinými kuchařkami nebo food magazíny, které se čas od času tomuto tématu věnují, je tato kniha skutečně studnicí nápadů.

V samém závěru knihy je několik stránek s přehlednou tabulkou, do které si můžete zapisovat, komu jste konkrétní dárek darovali, nebo komu ho teprve hodláte nadělit. Tak se vám nestane, že byste se trapně opakovali. Já osobně mám tedy potíž s psaním do jakékoliv knihy. Pokud ji však pojmete čistě jako pracovní příručku, budou množící se poznámky znakem spokojených blízkých, jejichž chuťové pohárky jste jedlým dárkem polaskali.

Albatros

Kniha Jedlé dárky dává přesně to, co v názvu slibuje. Pokud toužíte své blízké obdarovat vlastnoručně vyrobeným dárkem od srdce, který potěší jejich smysly, najdete v ní, co hledáte. Zvlášť před Vánocemi vybude báječným rádce i pomocníkem. není jen návodem či pracovní příručkou. Svým zpracováním je i prudce inspirativní a uvidíte, kolik nápadů se vynoří po jejím prolistování.

KOUKNI SE  Diety, které chutnají

Sama o sobě může být též skvělým dárkem. Knížka je tak dva v jednom.

Jedlé dárky, Barbora Říhová, Albatros media, 2017

Knihu můžete zakoupit ZDE

Kristina Doubravová

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eleven − 4 =