RECENZE: Jednou úžasnou cestou okolo Islandu

Blanka Řezníčková sebe sama označuje za osobu zvídavou a odvážnou. Jak se můžeme dozvědět z jejího webu, ráda cestuje, věnuje se modelingu a herectví. V říjnu pokřtila svoji první knihu Jednou úžasnou cestou okolo Islandu. Jak už název napovídá, vypráví v ní o svém islandském dobrodružství.

1469004180-195x290

Stačí přečíst si pár řádků na jejím webu, či prolistovat pár kapitol knihy, a hned vám bude jasné, že Blance sebevědomí tedy rozhodně nechybí. Island je moje srdeční záležitost, měla jsem to štěstí na něm strávit tři úžasné týdny. Doslova hltám veškerou literaturu, která se ho nějak týká. Ať už od islandských autorů, či českých odborníků a cestovatelů.

Jaké ovšem bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že „cestovatelka“ Blanka na ostrově pobyla kratší dobu než já. Možná bych o svém putování měla také vydat knihu. I když by zřejmě nebyla tak zajímavá, jelikož jsem spala ve stanu a ne ve vybraných hotelech a penzionech, a na moji cestu mi nepřispěl sponzor.

Co se obsahu týče, nic nového jsem se z knihy nedozvěděla. Ale zájemci o tento ostrov, kteří teprve začínají získávat informace o tomto báječném místě, se nějakou tou informací přeci jen obohatí. Jedná se hlavně ovšem o přepis cestovního deníku. Dočteme se tedy spoustu informací o tom, zda se na ni její spolucestující dívá nějak jinak, nebo zda se jí to jen zdá. A tak, aniž bychom chtěli, začneme přemýšlet o tom, zda se ti dva na cestě dají dohromady, či nikoliv. Blanka zaníceně popisuje svoje jazykové umění a cestovatelské zkušenosti, které porovnává s chabým světáctvím svého druha.

KOUKNI SE  Recenze: Arila a její Stříbrné město vás uchvátí
Dobré knihy

Jak už to bývá, pokazí se auto a Blanka s Davidem začnou trpět ponorkou. Objíždí Island autem kolem dokola po Ring Road a navštěvují nejznámější turistická místa. Blanka k nim občas přihodí i nějakou tu zajímavost, kromě svých neobjektivních dojmů. Hodně jí kazí náladu počasí. Kdo by čekal, že na podzim bude na Islandu sychravo a deštivo.

Pokud se chystáte na Island, kniha vám může sloužit jako přehled nejnavštěvovanějších míst, která byste neměli vynechat. Získáte také pár základních informacích o životě na ostrově a rad pro cestovatele. Určitě byste neměli přiletět ve slabých balerínkách, jak učinila Blanka.

Blanka jako správná cestovatelka všechna navštívená místa sama! nafotila. A ty nejkrásnější fotky do knihy zakomponovala. Jak píše na svém webu, velmi rychle se učí a ráda své zkušenosti předává dál. Z této knihy si rozhodně získáte přesvědčení o tom, že na Island může vyrazit skutečně každý. Stejně tak ho každý může objet autem a napsat o tom knihu.

Koho by to zajímalo, tak nakladatelem knihy je sama Blanka Řezníčková.

Leona Šťávová

Jednou úžasnou cestou okolo Islandu, Blanka Řezníčková, 2016

Knihu můžete zakoupit ZDE

ZÁVĚR
Hodnocení
5
Předchozí článekPrvní dojmy z uzavřené bety The Gwent: Po zaklínačsku dobrá zábava
Následující článek5 Nejslavnějších superhrdinů, které DC ukradlo Marvelu!
recenze-jak-blanka-na-islandu-zmoklaKniha je přepisem cestovního deníku modelky Blanky Řezníčkové.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × two =