Recenze: Filmu Spiderhead chybí vše kromě prvotního nápadu

Novinka Netflixu s názvem Spiderhead v hlavní roli s drsňákem Hemsworthem v nezvyklé roli láká na temnou sci-fi jako z knih Philipa K. Dicka. Dostaví se jen pocit trapnosti.

Byla by to dobrá jednohubka do seriálu Black Mirror. Kdyby z toho Kosinski neudělal béčkovou podívanou, kterou mu v pokračování Top Gunu všichni rádi sežrali.

Nacházíme se ve futuristické věznici někde u mořského břehu. Na vězních se tu testují takové přípravky jako Deprivol nebo Zamilov, které způsobují dotyčným stavy, které si domyslíte z názvu. Jsou jim pomocí ampulek rovnou vstřikovány do krve a přes sklo jsou sledovány jejich reakce.

Potud to opravdu zní jako slibný díl skvělého seriálu Black Mirror. Hemsworth tu k tomu ještě předvádí na jeho role velmi nezvyklou postavu, která se zvláštně pitvoří a od první chvíle vám asi nebude sympatická.

Kosinski umí pracovat vizuálně s prostorem a pocitem odcizení, umí hezky nasnímat herce, ale neumí vůbec vybudovat nějaký psychologicky uvěřitelný charakter a vůbec vygradovat vztahy a konfikty mezi těmi několika postavami, které se ve filmu objeví.

Nechci prozrazovat a spoilerovat, ale už jsem velmi dlouho neviděl tak katastrofálně banální finále filmu, jako by někdo vůbec netušil, jak to sakra ukončíme – tak to uděláme takhle, bude to vypadat hezky a monumentálně.

Jenže tohle neměla být pravděpodobně béčková akční jízda, ani parodie na tata mě nechal v děcáku, tak dělám, co dělám.

KOUKNI SE  Koukat či nekoukat: Postapo seriál Fallout

Vizuálně vás to na chvíli zaměstná, působí to hypnoticky. Jakmile se ale dají věci do pohybu, bude vám za takhle pokažený hypotetický díl Black Mirror trapně.

Kubin

PŘEHLED RECENZE
Hodnocení
4
recenze-filmu-spiderhead-chybi-vse-krome-prvotniho-napaduHezky se na to kouká. Herci jsou dobře typově obsazení, HemsWorth mi připomíná jednoho bývalého kolegu, dobrý slizounek. Námět zní zajímavě. Ale to je celkem vše, co lze o filmu napsat pozitivního.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

three × two =