RECENZE: Elita – boj o prince pokračuje

Reality show z královského prostředí pokračuje. Z třiceti pěti dívek zbylo šest, které mají i nadále šanci získat princovo srdce a stát se královnou Illey. Jednou z těch dívek je i America, která si stále není jistá, co vlastně chce. Na jedné straně je princ Maxon, jenž ji vyznává lásku téměř od prvního dne, zahrnuje ji dárky a rád by si ji vzal za manželku.
Na straně druhé je Aspen, Američin bývalý přítel, který představuje její první lásku a vše, co zná.
Americe dochází čas na rozhodnutí a útoky rebelů na palác nabírají na intenzitě. Jak vše nakonec dopadne?

Musela jsem si prostě vybrat. Aspen nebo Maxon. 
Jak si mám ale zvolit mezi dvěma dobrými možnostmi? Jak mám učinit rozhodnutí, které mě tak jako tak bude bolet? Utěšila jsem se myšlenkou na to, že mám stále čas. Mám ještě čas. 

Pokud jste četli Selekci, tak už víte, že knihy této autorky se čtou opravdu dobře, a to i v případě, kdy se zrovna neděje nic významného. Prostě se začtete a čtete Elitadokud nebudete na konci.
Sice je příběh Elity dost předvídatelný (a to i díky názvu třetího dílu) a už od úplného začátku budete vědět, jak kniha dopadne, ale přesto byste neměli příběh odsoudit, protože se v něm najde i několik případů, které vás překvapí.
Nemůžu knize upřít ani to, že je mnohem akčnější, než první díl. Hlavní hrdinové se musí vypořádávat s útoky rebelů téměř každodenně. Škoda jen, že to nestačilo k tomu, aby se Elita nezapsala jako další prostřední díl série, který nepřinese téměř nic nového.
Selekce byla svým způsobem originální, ať už se jednalo o systém kast či volbu neurozené královny, ale Elita už neměla tolik co nabídnout. Neustále omílání toho, zda si America vybere prince či strážného, se už po pár stránkách stalo spíše únavné, než zajímavé. A ani prostředí paláce, ve kterém se odehrával celý příběh, nedokázalo zaujmout tolik, jako v prvním díle. Ale k dobru připočítávám autorce to, že zbytečně nepopisovala kde co leží, ale soustředila se převážně na to důležité.
Jak už jsem psala výše, útoky rebelů se sice stupňovaly, a tak alespoň trochu zajišťovaly akčnost příběhu, ale nedozvěděli jsme se o nich téměř nic nového, což je podle mě škoda.
Bohužel pro nás, autorka nevyužila potenciál svého stvořeného světa. Například nám mohla víc přiblížit systém kast, ale místo toho, Kiera postavila celý příběh na milostném trojúhelníku mezi Americou, Aspenem a Maxonem a nechala hlavní hrdinku neustále přelétat od jednoho k druhému.

KOUKNI SE  Recenze: Mrzutý konec perfekcionistického seriálu Volejte Saulovi

Američina nerozhodnost ohledně chlapců hodně ubírala na čtivosti celého příběhu. Ale na druhou stranu její eskapády vám můžou zvednout náladu, jelikož všechna důležitá rozhodnutí zakládala na svých emocích. Ale co jsem na ní obdivovala nejvíce bylo, že se dokázala postavit za to, v co věřila, i když věděla, že za to může být potrestaná.
Co se Maxona týče, o něm můžu s klidem prohlásit, že je sympaťák. Pro Americu by udělal první poslední, dává jí čas, aby si srovnala v hlavě koho vlastně chce a dovoluje jí takové chování, které by nikomu jinému neprošlo. Sice nebyl svatý, ale kdo je v dnešní době dokonalý?
A nakonec jsem si nechala Aspena, vůči kterému jsem v prvním díle měla velkou averzi, protože stál mezi Maxonem a Americou, jenže tentokrát jsem se na něj zlobit nemohla. Jednak proto, že nedostal moc prostoru a také proto, že ho autorka vykreslila jako skvělého přítele, u kterého vždy America nalezne oporu.

Na závěr nezbývá nic jiného, než dodat, že Kiera Cass píše velmi poutavě a i přesto, že Elita byla slabší, než předchozí díl, stále stojí za přečtení a její konec příjemně naláká na pokračování.

Kiera Cass: Elita, Albatros Media a.s. (CooBoo), 2015, 280 stran.

ELIŠKA RICHTEROVÁ
Úvodní foto: Pixabay.com

ZÁVĚR
Hodnocení
7
Předchozí článekRecenze: Amy – vzestup a pád, démoni a show byznys
Následující článekNádherné světlo Egypta – věčná Nefertiti
recenze-elita-boj-o-prince-pokracujeKiera Cass píše velmi poutavě a i přesto, že Elita byla slabší, než předchozí díl, stále stojí za přečtení a její konec příjemně naláká na pokračování.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × two =