Recenze: Co nesmíte vědět? Konspirace, nebo fakta?

Co nesmíte vědět...?

Autor Michael Morris se pustil do velmi silného tématu. Jak funguje svět po ekonomické stránce. Jak to s námi bude dál, protože chtě nechtě, se počet obyvatelstva tak nějak zvrtl z rukou a je třeba, aby nás tu bylo méně.  

Snad proto, aby více zbylo…

Komu?

Nebudeme to natahovat, však to už tušíte taky. Těm, kteří tomuto světu vládnou. A je to jen hrstka lidí, hrstka rodin, která má v rukou veškerou moc a majetek, který už snad ani netřeba nazývat majetkem, protože dalece přesahuje představitelné. Tady už potom záleží, jaký typ čtenáře jste, kde zrovna vás osobně tlačí pata, a kde máte své priority, protože tohle je jen takové zázemí pro teorie, které autor v knize rozvíjí. Témata, která nakusuje a rozmýšlí nad nimi, hledá fakta a… Ano, někdo by to nazval konspiračními teoriemi, ale někdo se nad tím zamyslí i v hloubce dané historickými fakty… a rázem i když budu chtít být velmi realistická, nemůžu ani jednu informaci zde uvedenou jen tak smést ze stolu se stoprocentní jistotou, že se za pár let nenaplní, nebo nebude přiznána veřejnosti.

Je to konspirace, nebo sběr faktů? To už necháme na každém…

Není jednoduché zorganizovat tolik lidí a udělat jim život takový, aby dobrovolně chodili do práce a tvořili něco, o čem nejsou ani přesvědčeni, že je pro nějaké dobro. Zlomit inteligentního tvora tak, aby sloužil vyšším, povrchnějším zájmům. Je to výcvik? Výchova? Jsou to ty dokonalé podmínky, díky kterým ani nelze žít jinak než právě tak, jak žijeme?

KOUKNI SE  Šamanské léčení jsou karty diagnostiky bytí

Často jsem se nad knihou zastavovala v nějaké snaze se nadechnout a zjistit, kde přesně nastal v historii lidstva ten okamžik, kdy lidstvo přestalo mít svou tvář a začalo žít podle pevně daných a zcela nesmyslných podmínek. Kde nastal ten zlom, že člověk ztratil svou vůli a smysl života a nahradil ho vůlí a smyslem někoho jiného.

Možná to je tak, že si sem jdeme prožít tuto zkušenost a jsme na to vybaveni a pak nezbývá než se s tím nějak poprat. Udělat si svůj život svým tak dobrý, jak jen dokážeme. Vzít Zemi jako džungli, která podléhá jistým, ne úplně lidským zákonům a naučit se přežít. Naučit se žít, vzít si ze života to, co je pro vás důležité a žít.

Je to kniha, která sem tam vrhne čtenáře do deprese, do pochyb, do zajímavých myšlenek, do údivu a chvílemi ve vás pořádně nastartuje právě tu chuť žít navzdory všemu.

Můžeme ji vložit do ohrádky konspiračních teorií, směle… Můžeme ji založit do knihovničky s tím, že si ji vytáhneme za deset let a prstem pak vypíchneme to, kde se autor zmýlil, a kde naopak ťal do černého a už se to provalilo!

Takže psst… tohle jsou fakt věci, které nesmíte vědět. A jen čas ukáže…

O autorovi:

Michael Morris se narodil v roce 1966 v Rakousku, pobýval v různých evropských městech a dnes žije převážně v USA. Napsal celou řadu textů a článků v angličtině i němčině, vyučoval a dlouhé roky byl podílníkem v několika firmách. Kniha Co neSmíte vědět (Was sie nicht wissen sollen!) je jeho první knihou s tématem hospodářství a Nový světový řád.

KOUKNI SE  Recenze: Konec hry - v sázce je všechno

Vydáno v roce 2012, nakladatelství www.Anch-books.eu

ZÁVĚR
Hodnocení
8
Předchozí článekRecenze: Dělej to po mně – Jak se psi učí napodobováním
Následující článekPrvní trailer k novému Transformers filmu Bumblebee

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty − ten =