První trailer na nového superhrdinu Shazama od DC

Stejně jako se letos pouští J. J. Abrams se svou produkční společností Bad Robot do velmi experimentálního žánru se snímkem Overlord (kombinace druhé světové a živých mrtvých bez parodické vložky), bude na příští rok odložený projekt jménem Noví mutanti pro změnu hororovým pokusem od Marvelu. DC univerzum si příští rok taky tak trochu zaexperimentuje. Nejen Temný rytíř, ale celkově filmy od DC byly vždy pojaté v drsnějším a temnějším hávu. Výmluvným příkladem je trilogie Temného rytíře. Jenže v posledních letech se nedaří dotáhnout temnější zpracování do konce. Viz Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti a Liga spravedlnosti. Není tedy divu, že příští rok to DC zkusí prostřednictvím zcela nového superhrdiny Shazama v komediálnějším pojetí.

Ve vtipnějším duchu se nese také první oficiální trailer, který představí problémového klučinu Billyho Batsona. Jednoho dne si klučinu vybere pradávný čaroděj jako svého nástupce a předá mu své schopnosti. Od té chvíle se Billy promění v “overpowered” superhrdinu pokaždé, když vysloví slovo Shazam. Pořád to ale bude čtrnáctiletý kluk v dospělém těle a tato kombinace vyústí ve spoustu vtipných momentů.

Někteří jsou z nadšení z nového směru, kterým se DC se Shazamem vydává. Jiní ne. Po posledních zmíněných neúspěších si spousta diváků přála, aby to tvůrci vzali za jiný konec. Jenže z přidaného humoru nejsou všichni nadšení. Shazam si momentálně prochází tím, čím poslední Star Wars filmy. V případě Star Wars si spousta diváků stěžovala, že sedmá epizoda (Síla se probouzí) je jen upravenou kopií Návratu Jediho. A ti samí si poté stěžovali, že Poslední z Jediů je až příliš originální. Takže uvidíme, jak si Shazam příští rok povede.

KOUKNI SE  Trailer: Jared Leto jako superhrdinský Morbius od Marvelu

Herecké obsazení plné známých ale neokoukaných tváří s nadějným režisérem v čele. Billyho ztvární Asher Angel (seriál Andi Mack). Jeho dospělé superhrdinské verze se ujal Zachary Levi (seriál Chuck, Na vlásku, Thor: Temný svět). Billyho kamaráda Freddyho Freemana si zahraje Jack Dylan Grazer (TO). Roli hlavního záporáka dr. Thaddeuse Sivana zosobní Mark Strong (Sunshine, Sherlock Holmes, Kód Enigmy, Kingsman 1 a 2) a tajemného čaroděje Djimon Hounsou (Gladiátor, Ostrov, Strážci galaxie, Rychle a zběsile 7). Na režisérském postu se usadil David F. Sandberg známý díky svým hororovým snímkům Zhasni a zemřeš a Annabelle 2: Zrození zla. Premiérové představení nového hrdiny DC univerza nadejde 4. dubna příštího roku.

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.comingsoon.net, www.imdb.com

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × 2 =