První sexuální scéna z epizody Hry o trůny – Rod draka. Co nám naznačuje?

Seriál Hra o trůny se za sex zrovna nestydí. Během osmi sezón jste v něm mohli vidět sex v mnoha různých variacích.

Od úplně první sexuální scény, která ukazovala obdařeného Tyriona Lannistera (Peter Dinklage) a jeho sexuální milenky, až po orgie Oberyna Martella, to byl pořádně rozjetý, bouřlivý sexuální festival. Tedy mezi všemi těmi boji a syrovými vraždami.

Není se čemu divit, že mnozí mají velká očekávání na sexuální explicitní scény i v pokračování seriálu Hra o trůny – Rod draka. Hned v první epizodě se dočkají. Jen možná ne tak, jak čekali.

Daemon Targaryen v podání Matta Smithe je první, kdo se ukáže na prostěradle, protože setkání prince se odehrává v nevěstinci s jeho milenkou a prostitukou Mysarií (Sonoya Mizuno).
Na poměry většiny lidí je to dost nevýrazná záležitost. Démon mechanicky přiráží a přiráží a nevzbuzuje nic než trapnost a hlubokou touhu, aby už to skončilo. Její sténání nese všechny známky předstíraného orgasmu, než svůj úd nespokojený Daemon vytáhne, frustrovaný svým špatným výkonem.

Scéna je zajímavá méně kvůli sexu a více kvůli tomu, co odhaluje. Daemonova neschopnost podat výkon přiměje jeho paní, aby mu nabídla na výběr milenky, z nichž si může vybrat. Koneckonců je to šlechtic.

Když se jí nepodaří vzbudit ani úsměv, natožpak ztopořený penis, instinktivně pozná, co potřebuje. Mysaria začne Daemonovi připomínat jeho hodnotu, jeho velikost a neocenitelné místo v království.

KOUKNI SE  Trailer: Costnerova pohádka z Divokého západu s názvem Horizon

Zdá se, že toto nafouknutí jeho ega zabírá, a přestože se k milostným aktivitám nevracejí, zdá se, že je klidnější a uvolněnější, když se objímají.

Je to důležitá scéna. Jejich intimita prozradí o Daemonovi mnohé během necelých pěti minut na plátně. Předtím se Daemon prezentoval jako sebevědomý, sebejistý a silný. Mysaria však, aniž by řekla jediné slovo, dokáže odhalit jeho zranitelnější stránku. Toho něžného, méně zastrašujícího muže, který je zmítán pochybnostmi.

Tato scéna nám umožňuje vidět Daemona i jinak než jako krvežíznivého královského muže, který touží po moci. Jeho odhalené nejistoty dodávají bezohledné postavě hloubku.

Scéna také naznačuje blízkost mezi oběma postavami. Mysaria je víc než jen objekt rychlé soulože, jak se možná někteří zpočátku domnívali. Její schopnost Daemona nejen dobře odhadnout, ale také umět zmírnit jeho obavy, mezi nimi vytváří pouto, které se bude na plátně teprve vyvíjet.

To se potvrzuje i tím, když Mysaria přesně ví, co říct, aby ho vyvedla ze smutku po smrti malého Baelona Targaryena. Ačkoli je surová a temná, jeho bolest se jí daří přetransformovat na vědomí, že je opět dědicem Železného trůnu, a oslavují.

Když je Daemon za tyto činy pokárán a vykázán do Údolí, je mu po boku. Daemon ji dokonce seznámí se svým drakem Caraxem, což ještě více dokresluje hloubku jejich vztahu a to, jak moc je statečný a silný Targaryen závislý na její jemnosti. Důležitost jejich vztahu je znovu zpečetěna, když ji lze spatřit, jak s Daemonem jezdí na hřbetě Caraxese.

KOUKNI SE  Jaký bude seriál Fallout podle post-apo herní předlohy

To, že dovolí Mysarii, aby nasedla na jeho drahocenného draka, svědčí o důvěře a důvěrnosti, která je hlubší než jen mechanický sex, který jsme zpočátku viděli při jejich prvním setkání.

Pravda, podle měřítek Hry o trůny to není smyslná nebo dokonce obscénní vášeň, na jakou jsou fanoušci zvyklí, ale rozhodně je intimní jiným způsobem.

Navíc je to teprve první díl, přátelé, na dráždivou jízdu zbývá ještě spousta času.

Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

three × 1 =