První reakce k hororu Doktor spánek od Stephena Kinga

Do kin míří sequel na slavný horor Osvícení s názvem Doktor spánek, který zpracoval režisér a scénárista Mike Flanagan (Oculus, Ouija: Zrození zla). Doktor spánek se odehrává v době, kdy se dospělý Danny Torrance usilovně snaží vyrovnat se svým hrůzným zážitkem z hotelu a najít klid v duši. Vše se ale změní ve chvíli, kdy se setká s Abrou, odvážnou mladou dívkou obdařenou mimořádnými mimosmyslovými schopnostmi označovanými jako „osvícení“. Abra instinktivně vycítí, že Dan má stejné tajuplné nadání jako ona, a obrátí se na něj se zoufalou prosbou o pomoc. Nelítostná bytost Rose a její následovníci totiž čerpají energii z „osvícení“ dalších nevinných dětí a pro dosažení své nesmrtelnosti jsou rozhodnuti udělat cokoliv.

Jacob Hall ve své recenzi píše: “Nejodvážnější Flanaganovo rozhodnutí je bezpochyby to, že se nesnaží napodobit Kubricka a natočit film ve stejném stylu jako Osvícení. Místo toho Flanagan vdechl novému hororu svá kreativní rozhodnutí a udělá Doktora spánka podle svého – více optimisticky, ale přesto děsivě a emotivně. Doktor spánek není jen pokračování Osvícení, je to odpověď na Osvícení. Je to spojení to nejlepší ze světů Kubricka a Kinga.”

Výsledek obrázku pro doctor sleep

Kritik Scott Menzel o filmu napsal: “Doktor spánek je nejlepší adaptace Stephen Kinga za poslední roky. Velmi příjemné překvapení po zklamání, které přineslo druhé pokračování To. Doktor spánek funguje jako film nejlépe, když se drží Kingovy novely. Doktor spánek pokulhává v momentech, kdy se snaží napodobit Kubrickovy slavné scény. Naštěstí takových scén není mnoho protože se Flanagan snažil do filmu vložit co nejvíce ze svého stylu, což má za výsledek skvělou kombinaci nostalgie a napětí, akce a tajemna. Rebecca Ferguson podává ve filmu skvělý výkon jakožto hlavní záporák.”

KOUKNI SE  První teaser na Marhoulovo Nabarvené ptáče
Výsledek obrázku pro doctor sleep

Brandon Davis o filmu napsal: “Fanoušci Osvícení si Doktora spánka zamilují. Stejně jako jeho předchůdce, i Doktor spánek začíná pomalým rozjezdem, a postupně přejde do absolutního šílenství plného napětí a mysteriózních nadpřirozených jevů. Film vás zaručeně několikrát vyděsí a nadchne skvělými hereckými výkony.”

Pavel Melotík

Zdroje: https://www.indiewire.com/2019/10/doctor-sleep-first-reactions-1202185136/

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

ten + eleven =