První reakce na Black Panthera nadšeně jásají

první reakce black panther

Za necelé dva týdny jde do kin Black Panther (trailer zde), nový film studia Marvel. V Americe proběhla novinářská projekce nového superhrdinského snímku a Marvel usvolil, že novináři smějí napsat na Twitter své první reakce, ale kompletní recenze ještě ne. 

U předchozích filmů od Marvelu to u prvních reakcí většinou bylo tak, že byly vesměs pozitivní, občas se objevila nějaká nadšená reakce a občas taky nějaká negativní reakce. Tentokrát byly všechny reakce většinou nadšené. Zásluhu na tom jistě má i to, že film dává velký prostor černošským hercům v hlavních rolích, což se v Hollywoodu velmi cení. Taky ženské role nejsou ve filmu jen milenky a manželky, ale mají na příběh nějaký vliv.

Ale vypadá to, že se nový superhrdinský film Marvelu prostě povedl. Ryan Coogler (Creed) prý natočil přesně to, co se od něj čekalo. Výlet do Wakandy tedy vypadá nádherně, nedocházejí mu zvraty a navíc má jít o první marvelovku, která není jen klasickou superhrdinskou báchorkou, ale má i umělecký přesah. O tom, jestli jsou první reakce poněkud přehnané, nebo jestli jsou pravdivé, se můžete přesvědčit 15. 2.

Snímek je prý především silný po stránce scénáře. Měl by nabízet nosný děj, postavy i dialogy. Máme čekat politický thriller plný postav, které mají každá v ději své místo. Probírají se skutečné světové problémy. Všechny postavy mají vývoj, stojí před nimi skutečné výzvy. Klíčovou roli hrají rodina, identita. Zkoumají se kořeny předsudků a rasismu, snímek má být bezostyšně černošský, africký a mít svou duši a spiritualitu. Nikdy přitom prý nepůsobí dojmem, že by kázal nebo poučoval.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: co se na festivalu v Karlových Varech stalo

Dalším obrovským plusem Black Panthera je výrazný záporák, který má podle všeho potenciál stát se jedním z nejoblíbenějších záporáků marvelovského univerza. Jeho psychologie i příběh je do detailu propracovaný, narozdíl od ostatních záporáků od Marvelu, kteří tam jsou tak nějak proto, aby dobře vykreslení hrdinové měli vůbec s kým bojovat. Několik novinářů také zmiňuje, že je záporák Killmonger (Michael B. Jordan) dokázal rozplakat svým těžkým osudem.

Režiséru Cooglerovi se povedlo natočit „bondovské“ nápadité akční scény. Raději než na spoustu střihů spoléhá spíše na poctivou řežbu v jednom dlouhém záběru.

Přes veškerou hloubku a řešení seriózních otázek, které novináři slibují, prý je film zároveň od začátku do konce zábavnou jízdou. Už teď se mluví o výjimečném filmu v rámci marvelovské nabídky a o jednom z vůbec nejlepších počinů, jaké zatím studio připravilo. 

Pavel Melotík

 

 

 

 

 

 

Zdroje: 

http://www.moviezone.cz/clanek/35482-prvni-reakce-black-panther

http://www.fandimefilmu.cz/clanek/12437-black-panther-prvni-reakce-jsou-nadsene

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

8 − one =