První reakce na sci-fi Ad Astra: Melancholické, děsivé a senzační

Za tři dny startuje v kinech nové sci-fi Ad Astra s Bradem Pittem v hlavní roli. Ad Astra se odehrává v 22. století, kdy je umělá inteligence integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány lidmi a lidské satelity obíhají kolem Neptunu. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel.

Snímek Ad Astra měl premiéru na filmovém festivalu ve Venice a první recenze byly vesměs pozitivní.

Výsledek obrázku pro ad astra

Candice Frederick pro The Wrap o filmu napsal: “Na filmu Ad Astra se mi hodně líbilo vykreslení hlavní postavy Roye McBridea. Na jedné straně musí projít různými psychologickými testy jako člověk, který se nenechá vyvést z míry a dovede vždy zachovat chladnou hlavu. Je skoro až distancován od lidstva a problémů, které jako lidé řešíme. Na druhé straně je v něm ale velký boj a rodinný konflikt. Uvnitř sebe má nevyřešené problémy se svým otcem a musí se starat o vztah se svou ženou. Brad Pitt i Tommy Lee Jones se herecky perfektně hodí do tohoto rodinného dramatu a oba předvádějí své nejlepší herecké výkony za posledních několik let.”

KOUKNI SE  Březnové novinky na DVD a Blu-ray jsou tady
Výsledek obrázku pro ad astra

Awais Irfan o filmu napsal: “Ad Astra naplnilo veškerá má očekávání. Je to velmi napínavé, emočně melancholicky laděné a zároveň velmi krásně natočené. Kamera je velmi působivá a triky velmi nápadité a dobře provedené. Pro tento film je typické pomalé tempo a dlouhé scény na jeden záběr. V mnoha směrech se film inspiroval Gravitací i Prvním člověkem. Rozdíl je v tom, že Ad Astra nabízí epický příběh s napínavým zakončením, který filosoficky rozebírá důležitost lidské rasy a její postavení ve vesmíru.”

Výsledek obrázku pro ad astra

Alex Billington o filmu napsal: “Ad Astra je od začátku až do konce skvěle natočený film, zvláště po umělecké stránce. Připadalo mi to jako další Vesmírná odysea obohacená o intimní psychologické drama. Ad Astra je ten typ filmu, který vás vtáhne do světa, ve kterém se odehrává, a vy v tom světě chcete zůstat, protože je tak dokonale vykreslený.”

Pavel Melotík

Zdroj: https://www.awardscircuit.com/2019/08/29/venice-film-festival-first-reactions-describe-james-grays-ad-astra-melancholic-terrifying-sensational/

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

thirteen − 8 =