Prostituce v době Koronaviru – sexuální pracovnice v krizi

Dříve se klienti prostitutek ptali, zda nemají nějaké pohlavní nemoci. To je teď ale nezajímá, nyní požadují negativní test na covid.

Prostitutky bojují s nedostatkem klientů. Většina z nich přitom do sexbyznysu vstoupila, aby se dostala z tíživé finanční situace. Často jde o matky malých dětí. „Teď se z peřin a polštářků ocitají rovnou na betonu,“ říká Hana Malinová, ředitelka neziskové organizace Rozkoš bez rizika.

Zmizeli zákazníci. A to minimálně dvě třetiny z nich, neboť tolik přibližně tvoří cizinci, kteří dnes nemohou za sexuálními službami do Česka dojíždět. Noční kluby jsou teď zavřené, není nám ale známo, jestli se přizpůsobily internetové nabídce a zavedly si třeba svůj vlastní e-shop.

Nicméně priváty jsou méně oficiální, utajené a dobře maskované instituce, takže tam se více riskuje. No a na venkovních stanovištích nabídka z valné části funguje ve stejném rozsahu. To znamená, že se stále „šlape“ i v období koronaviru. Hlavně tam, kde to vyhláškou měst či obcí nebylo dosud zakázáno.

Některé pracovnice jdou hluboce pod běžnou cenu za sex a nechávají si líbit všechno, i velmi ponižující a rizikové praktiky. U části z nich jde skutečně o to, získat alespoň peníze na jídlo. Ostatní se prostě snaží nějak přežít a postarat se o děti. Šedesát procent našich klientek je totiž matkami, a to hlavně menších dětí. Mají je doma a musí se o ně starat. O podpoře jako OSVČ si většina z nich může nechat pouze zdát.

KOUKNI SE  Jak často spolu v současnosti lidé souloží

V současné době nastává velký přetlak nabídky sexuálních služeb, protože se v sexbyznysu ocitají další ženy a muži v nouzi. Naproti tomu zákazníci a eventuálně zákaznice budou přibývat podstatně pomaleji. Jednak se budou obávat a jednak i jejich příjmy může koronavirová krize nepříznivě ovlivnit.

Většinu zákazníků tvoří ženatí muži a ti budou s velkou pravděpodobností nyní nuceni své sexuální potřeby uspokojovat v rámci partnerského vztahu. Zbudou ti nejvíce rizikoví zákazníci s nadstandardními sexuálními potřebami, jejichž sexuální uspokojení zvyšuje podstoupené riziko.

Charlie Brown

Předchozí článekSériový vrah a kanibal Dahmer v nové minisérii na Netflixu
Následující článek10 nejlepších alkoholických nápojů světa – české jsou dva

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × 4 =