Přichází noví Krotitelé duchů! Nebo snad Krotitelky?

Krotitelé duchů se po sedmadvaceti letech vrací na plátna kin. Premiéra nového filmu je naplánována na letošní léto. Třetí díl, v originále oficiálně nazvaný pouze Ghostbusters, režíruje Paul Feig, ten nahradil Ivana Reitmana, který stál za oběma předchozími díly. Přestože známe herecké obsazení, celý film obestírá ještě mnoho tajemství.

V poslední době se o Krotitelích duchů hodně mluví. Nedávno zasáhla filmový svět nešťastná zpráva, že zemřel David Margulies, americký herec, který si v prvních dvou dílech zahrál starostu New Yorku. Ve svých sedmdesáti osmi letech podlehl rakovině.

Do premiéry třetích Krotitelů duchů zbývá zhruba šest měsíců a fanoušci stále netrpělivě čekají na první trailer. Na internetu se totiž objevilo zatím jen pár fotografií. I ty toho však hodně prozrazují a pro zaryté fanoušky série mohou být dokonce šokující. Hlavní představitele, čtveřici mužských krotitelů, totiž nahradily zástupkyně něžnějšího pohlaví. Jmenovitě se jedná o  Melissu McCarthyovou, Kristen Wiigovou, Kate McKinnonovou a Leslie Jonesovou. Hrdinky pózují před legendárním vozidlem v dobře známých uniformách. Některé z prvotních spekulací, například že třetí díl série bude mít podobu animovaného filmu, se tedy nenaplnily.

 

Prosakují i informace o vedlejších rolích, hlavního padoucha by měl hrát Neil Casey a v ještě neupřesněné roli se představí Charles Dance, herec, který se proslavil především jako Tywin Lannister v seriálu Hra o trůny. Jeho fanoušci samozřejmě doufají, že bude hrát znovu záporáka, nicméně v rozhovoru s Radio Times prozradil, že jeho role není zařaditelná ani na jednu ze stran.

KOUKNI SE  Jediný film s českou účastí v soutěži v Cannes s názvem Butterfly Vision je aktuální výpovědí z války v oblasti ukrajinského Donbasu

Reakce na změny v podobě filmu jsou různorodé. Část diváků to oceňuje, druhá část je skeptičtější, podle některých je velká šance, že film bude připomínat spíše parodii na původní filmy než kvalitní fantasy komedii. Mezi českými diváky se navíc diskutuje, zda by nebylo vhodné název nového filmu přeložit jako Krotitelky duchů.

Velkolepý návrat na filmová plátna se očekává v červenci tohoto roku. Jak se bude osud významného pojmu současné kinematografie vyvíjet dál, zda zůstane u jednoho dílu nebo se například dočkáme zmiňované animované verze, zatím není jasné.

 

Jan Novotný

Předchozí článekPadesát odstínů černé: šedá barva nestačí
Následující článek10 rad, jak si udržet partnerský vztah

1 komentář

  1. tento film je sracka, plna propagandy, zamerana na predaj produktov od sony, humor je trapny a dokonca az urazlivy… ak sa vam paci predtava ze krotitelky duchov prdia cez vaginu a krotia stylom ze strielaju duchov do guli, tak tento film sa vam bude pacit, … osobne byt zenou som silne znechuteny … ale niesom, a rozhodne zenske co prdia cez picu nemusim… film je totalny odpad…

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

7 + 6 =