Prey: Pátý díl Predátorské série nás zavádí mezi indiány

Chystaná akční sci-fi poodhalila zápletku, název a datum uvedení. Už pátý díl hororové série Predátor nese název Prey, děj se odehrává mezi původními obyvateli amerického kontinentu a premiéru bude mít v létě 2022 na Disney+. Byly odhaleny první fotografie, které ukazují komančskou válečnici Naru a lovce z vesmíru. Zatím se toho více o projektu neví, ale kombinace indiánské kultury, historie a prostředí starého kontinentu a nečekaného monstra z hvězda, zní zajímavě. A očekávání také budí nadaný režisér Ulice Cloverfield 10, který by mohl natočit nápaditou atmosférickou žánrovku.

Jedna z prvních velkých novinek streamovací služby Disney+ se týká nového Predátora. Spekulovalo se, že se film z Predátorského univerza bude jmenovat Skulls (Lebky), ale nakonec se oficiálně jmenuje Prey (Kořist). Film bude uvedený v létě 2022 na „dospělácké“ TV platformě Hulu, která spadá pod Disney. Také bylo uvedeno i něco málo o příběhu.

Snímek zrežíroval Dan Trachtenberg, který na sebe upozornil atmosférickým thriller Ulice Cloverfield 10 nebo režíroval několik dílů úspěšných seriálů jako akční The Boys, nebo sci-fi Black Mirror. Scénář napsal Patrick Aison, jenž pracoval na seriálech Království, Jack Ryan, Treadstone nebo produkoval Městečko Pines. Natáčelo se v kanadské oblasti Calgary a hlavní roli ztvárnila Amber Midthunder.

Predátor vs. indiánská Amerika

Film se odehrává před 300 lety a zavádí nás mezi severoamerický indiánský kmen Komančů, ještě před příchodem bílých osadníků. Hlavní hrdinkou je Naru, schopná válečnice, která srdnatě chrání svůj kmen proti vysoce vyvinutému mimozemskému Predátorovi.

KOUKNI SE  Trailer: Tiché místo: První den mimozemské invaze

Ve středu dění, se ocitne Naru, dívka z kmene Komančů, které se tradiční genderové pořádky příliš nezamlouvají. Hlavní hrdinka má velice blízko ke svému mladšímu bratrovi jménem Taabe, z něhož se má jednoho dne stát vůdce kmene. Taabe k Naře vždy vzhlížel, poněvadž ona sama nikdy na své mužské protějšky nic neztrácela. Představuje pro něj inspiraci a příklad hodný následování. Naru je čestná a má jedinečnou schopnost vhledu. Ráda by se více prosadila v maskulinním světě Komančů, přičemž nečekaná hrozba jí poskytne šanci ukázat, že se snadno vyrovná kdejakému mladému válečníkovi.

Na obrázku je vidět indiánská válečnice v bojovém postoji, za níž se z lesní mlhy vynořuje Predátor. Je patrné, že tohle nebude tak úplně rovný souboj. Každopádně bude zajímavé sledovat, jak si indiánská válečnice s lovcem z vesmíru poradí.

VIKTOR H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

three + 16 =