Prewiew: Metro Exodus opouští tunely Moskvy a objevuje krajinu Ruska

Oblíbili jste si ruskou sřílečku z postapokalyptické matičky Moskvy? Máte rádi temná zákoutí, klaustrofobicky úzké chodby a zmutované bytosti, které vám jdou permanentně po krku? V tom případě je pokračování kultovní first-person akce Metro Exodus právě pro vás!

Předchozí díly byly kvalitní jak po vizuální, herní, tak i po příběhové stránce. Není tedy divu, že se autoři pouští do dalšího pokračování, které bude opět volně inspirované původní knižní předlohou. Tentokrát se ale náš hrdina dostane z polorozpadlé Moskvy dál. Bude prozkoumávat přírodu a ostatní malá města nebo vesnice. Autoři opět slibují to, co jsme měli na předchozích dílech tak rádi – silný příběh, výrobu různých zbraní a v neposlední řadě hromadu stealth nelineárních misí.

Zemři nebo žij

Příběh bude prý tak moc nelineární, že vaše postava bude rozhodovat i o tom, kdo a kdy umře. Nebude tu tedy špatné řešení, kdy vás hra pozastaví, protože osoba o které jste se měli starat, náhle zemřela. Hra bude plynout dál a konců bude tedy pravděpodobně více. Konečně, protože pokud si nějaká hra zaslouží hrát vícekrát, je to právě Metro.

Vlakem na cestách

Po Rusku se budeme pohybovat i na delší vzdálenosti. Čeká nás i denní a noční cyklus. Časové rozmezí nám nabídne všechna roční období, zakončená hutnou atmosférou nukleární zimy. Abyste měli nějaké místo, kde budete moci přežívat a mít i k dispozici místo, kde složíte svou unavenou hlavu. Tím místem je pojízdná lokomotiva jménem Aurora (jak symbolické), se kterou budete projíždět rozsáhlý svět.

KOUKNI SE  Vylepšený Warcraft 3 vyjde již z kraje příštího roku

Kromě gameplaye a pár obrázků je zatím projekt Metro Exodus zahalen radioaktivní mlhou a nám nezbývá nic jiného než čekat, jak moc se Metro povede. Doufejme, že se tu chystá malá revoluce.

Adam Dvořák

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × 5 =