Předčasné vánoce! Nejen Ubisoft dočasně rozdává některé hry zdarma

Společnost Ubisoft se rozhodla oslavit Vánoce ve velkém stylu a během prosince nabídne hned dva své kultovní tituly zcela zdarma ke stažení. Jedná se o strategii World in Conflict a akční stealth hru Assassin’s Creed 4: Black Flag. Podobnou akci má dnes i internetový obchod Humble Bundle, který nabízí střílečku Homefront se 100% slevou. Dohromady jde tedy o dárky v ceně 50 euro. A to se vyplatí.

World in Conflict Complete Edition

Měli jsme štěstí, že studená válka skončila mírumilovně a nepřelila se ve světový ozbrojený konflikt. Třetí světovou válku si ale můžeme užít virtuálně, například právě ve hře World in Conflict. Ujmete se role velitele na americké, ale i na sovětské straně.

I ve World in Conflict padne berlínská zeď roku 1989. Jenže ne jako symbol pádu totalitního režimu, ale jako překážka při náhlé sovětské invazi do západní Evropy. Z trosek zdi se vyvalí tanky a západní Evropa je dokonale zaskočena. To stejné platí i pro Spojené státy. Ty se Sovětům podařilo překvapit pro změnu propašováním své vojenské techniky na jejich území na velkých obchodních lodích. Celosvětový konflikt každopádně začal a hned tak neskončí.

World in Conflict je real-time strategie, kde ale nenajdete obvyklou stavbu základny. Soustředí se pouze na ovládání jednotek během hektických a velkolepých soubojů. Na mnoha mapách si osvojíte ovládání pozemních i leteckých jednotek. Najdete tu vše od pěchoty přes obrněné transportéry až po těžké tanky a dělostřelectvo. V případě leteckých jednotek přijdou vhod útočné helikoptéry i letadla. Vesměs jde o klasické stroje studené války, například vrtulníky Apache, tanky Abrams či letadla Thunderbolt. Hra vyšla roku 2007 a pracovalo na ní studio Massive Entertainment. Ve své době si vysloužila výjimečně pozitivní hodnocení (89 % na Metacritic). Hru si můžete stahovat zde. Nabídka končí 11. prosince.

KOUKNI SE  Hororový Dead Space se dočká remaku

Assassin’s Creed 4: Black Flag

Slavná série měla vždy své světlé a temné chvilky. Čtvrtý díl s názvem Black Flag ale rozhodně patří k jejím vrcholům, podle mnoha hráčů se dokonce jedná o vůbec nejlepší díl série. Možná také proto, jak nezvyklý a odvážný byl.

Najdeme tu sice tématiku asasínů a jejich boje s templáři, ale prim tu hraje pirátské téma. Podíváme se do překrásně graficky vyvedeného Karibiku, dostaneme k dispozici vlastní pirátskou loď a dokonce i stylové pirátské sídlo ukryté v zátoce. Hra obsahuje poutavý příběh, ale stejně dobře funguje i toulání se obrovským světem, který tvoří především azurově modrý oceán a desítky větších či menších ostrůvků. Můžete prozkoumávat opuštěné ostrovy, lovit velryby, hledat poklady a dokonce se i potápět do vraků ztroskotaných lodí (pozor na žraloky).

Možnosti jsou zkrátka snad nekonečné a pochopitelně tu najdete i to, co patří k sérii Assassin’s Creed nejvíc – stealth, překonávání libovolných překážek a skvěle ovladatelný soubojový systém. Hru v roce 2013 vydalo studio Ubisoft Montreal a dočkala se kladného přijetí jak u kritiky, tak u hráčů (na Metacritic si vysloužila 84 %). Hru si teprve budete moci stáhnout zde, a to od 12. prosince až do 18. prosince.

Homefront

A v neposlední řadě – obchod Humble Bundle přišel s další ze svých nabídek, kterým nelze říct ne. Tentokrát se sice nejedná o nijak oslnivou hru, ale i tak stojí za to (především když je zdarma).

KOUKNI SE  Grand Theft Auto: The Trilogy bylo oficiálně oznámeno

Homefront je střílečka, ve které si pro změnu Spojené státy střihnou roli oběti. Severní Korea se postupně stala světovou velmocí a roku 2027 využila momentu překvapení, ochromila USA pomocí mohutného útoku EMP zbraněmi a obsadila většinu jejich území. Ale teprve tady začíná příběh hry Homefront. Ujmeme se totiž role člena hnutí odporu proti korejské okupaci. Ačkoliv se jedná o střílečku, najdete tu i poměrně bohatý příběh, vyprávěný především pomocí hraní samotného, nikoliv neustálým prokládáním videosekvencí. Tím dokáže jinak spíše průměrná hra vytvořit několik nezapomenutelných momentů. Hru si můžete zdarma stáhnout zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Marek

 

 

 

Předchozí článekROZHOVOR: Jana Vlková: Dobré věci si vás najdou samy
Následující článek3 NEJ recepty z Vánoc s Nigellou

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

8 + 16 =