Preacher: Kdo jsou DeBlanc a Fiore?

Preacher je původem komiksová série, která byla vydávána pod komiksovým velikánem DC mezi lety 1995 a 2000. Stejně jako mnoho dalších komiksových postav se dostává na televizní obrazovky. I Preacher dostal svou šanci, tentokrát pod vedením televizní stanice AMC (Hra o trůny, Perníkový táta, Živý mrtvý…). Hlavními mozky celého projektu jsou Evan Goldberg a Seth Rogen, známá dvojka, která vytvořila mnoho kontroverzních komedií (Neighbors, Sausage Party, The Night Before, The Interview, This Is the End a mnoho dalších). Jelikož se budeme zabývat celou epizodou do detailu, upozorňuji na nevyhnutelné spoilery.

Preacher - 21Kvůli státnímu svátku v USA jsme byli ošizeni o minulý týden, proto žádný článek nevyšel. Druhá epizoda přichází až dnes. vrhněme se na ni.

Preacher - 22V pilotním díle jsme se teprve seznamovali s hlavními postavami. Irským upírem Cassidym, šílenou „MacGyverovskou“ Tullip O´Hare a podivným kazatelem Jesse Custer, který byl na konci dílu obdařen nadpřirozenými schopnostmi. O to je více zajímavější, že se druhý díl prakticky nepohnul z místa. Tento díl začíná scénou z roku 1880. Dívka je nemocná, matka zoufalá a proto vyšle otce na cestu do města. Upřímně, nepochopil jsem význam této temné scény, předpokládám, že bude navazovat na něco, co teprve přijde.

Preacher - 25Tullip stále hovoří o nějaké mapě, snaží se přesvědčit Kazatele, že bez něj nikam nepůjde a je jenom v jeho vlastním zájmu, aby s ní šel opět spolupracovat. Ze záhadných důvodů se mu nechce. Uvidíme, zda se nám v budoucnosti odhalí jejich předchozí vztah. Tento díl nebyl její nejsilnější.

Preacher - 23
Kazatel
strávil de facto celý díl v bezvědomí. S Cassidym popíjeli v kostele a když vytáhl upírsky silnou kořalku, Kazatel nemohl odmítnout. Mimochodem, tito dva blázni si spolu vytvořili úžasný vztah, ve který jsem opravdu doufal. Nicméně, v nejhorším momentě přichází záhadná dvojka DeBlanc a Fiore. Pod nehybného Kazatele položí záhadnou deku, na srdce plechovku, spustí hudbu a jeden z nich začíná zpívat. Od prvního pohledu dochází k jakémusi rituálu, který nakonec nevyjde. Snažili se z Kazatele dostat jeho nové schopnosti? Jisté je, že jim v tom zabránil až Cassidy, který měl ze dvou dílů dvě naprosto dech beroucí scény. Spoustu akce a ještě více humoru. Zatím to je právě Cassidy, který televizní sérii tahá. Nicméně, po probuzení Kazatel o ničem neví, Cassidy vše stihl uklidit, a během několika posledních minut stíhá použít svou moc podruhé, tentokrát na člověku s násilnickými sklony a tentokrát si jeho schopnosti všimne. Rozhodne se proto navštívit holčičku v koma a zjistit, zda jsou jeho schopnosti opravdové. Můžeme tedy předpokládat, že si začíná uvědomovat, co jej postihlo a jaký dar dostal.

K záhadné dvojici máme ještě něco. Na konci dílu je totiž vidíme znova. Přesto jsme před 10 minutami viděli jejich smrt? Kým doopravdy jsou? Jsou poslové Boha, Ďábla, nebo jiné entity, které pátrají po moci? Věřím, že to se dozvíme v dalších dílech. Také byla přestavena další postava. Odin Quincannon (Jackey Earle Harey, který ztvárnil Rorschacha v komiksovém filmu Strážci – Watchmen) je pro mne jako nekomiksového znalce jednou velkou záhadou. Předpokládám, že se jedná o hlavního záporáka série.

Alexander Nardelli

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one + 9 =