Právě vychází dlouho očekávaný Wolfenstein: Youngblood

Právě v těchto dnech vychází další pokračování série Wolfenstein. Tentokrát s podtitulem Youngblood.

Znovu restartovaná série Wolfenstein se hráčům hlásí z novým dílem, který vychází právě v těchto dnech. Znovuobnovení série se fanoušci dočkali v roce 2014. Očekávaný titul nesl název The New Order a hráči byl přijak velice kladně. Proto brzy následovalo DLC The Old Blood, který sklízel rovňěž pozitivní reakce jak u herní veřejnosti, tak i u herních kritiků. Následně jsme dva roky čekali na pokračování. Zatím poslední díl Wolfenstein II: The New Colossus vyšel v roce 2017. To však již neplatí a hráči už v těchto dneh mohou pařit zbrusu nový díl. Ten nese tentokrát název Wolfenstein: Youngblood.

První informace o novém dílu ohlásila Bethesda na výstavě E3 v roce 2018. Od samého začátku bylo známo, že tentokrát nebude hlavní postavou B.J. Blazkowicz, ale jeho dcery. Což vzbudilo v hráčích mírné obavy, ale i vlnu očekávání. Ta byla i podpořena úspěchem posledního dílu Wolfenstein: The New Colossus. Vývoje se ujali lidé se studia Machine Games a nápomocní jim byli i vývojáři s Arkane Studios, autoři akční stealthovky Dishonored.

Co se týče příběhu Wolfenstein: Youngblood, nemá cenu se moc rozepisovat, jelikož jsme o něm už psali při příležitosti vydání příněhového traileru. Tak tedy ve zkratce. Hlavní postava předchozích dílů, hrdinný voják B.J. Blazkowicz, nečekaně zmizel. Udajně by se měl nacházet v zajetí, někde ve Francii. Hrdinou, přesněji řečeno hrdinkami nového dílu jsou Blazkowiczovy dcery. Ty se rozhodnou vězněného tátu osvobodit a při té příležitosti pobít pár nácků. Nutno zopakovat, že Wolfenstein: Youngblood, je narozdíl od předchozích dílů, primárně kooperativní hra. Takže pro samotáře špatná zpráva, jelikož pokud nemáte kamarády, parťáka vám bude dělat počítač. A všichni víme, jak to chodí s umělou inteligencí. Při koupi hry doporučujeme sáhnout po Deluxe edici. Ta je sice o 10 eur dražší, ale nabízí možnost připojit se dalšímu hráči do koperace, aniž by sám hru vlastnil.

KOUKNI SE  Trailer na remake slavné hry Silent Hill 2

Hra tedy vychází přesně 26. července na všechny platformy, včetně Nintenda Switch. Na závěr ještě dodáme, že současně se hrou vyšla i záležitost pro všechny fandy VR s názvem Wolfenstein: Cyberpilot.

Martin Kudělka

Předchozí článekNejvětší evropská herní výstava Gamescom se nezadržitelně blíží
Následující článekNejlepší průvodci pro letní cestování

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × one =