Pozvedněte meče! Total War: Arena rozdává vstup do bety zdarma

Poněkud nezvyklý přírůstek do série Total War se právě dostal do otevřeného beta testu. Total War: Arena bude free2play titul, který nám nabídne známá starověká bojiště, na nichž se spolu budou moci utkat tisíce jednotek, ovládané desítkami online hráčů. A každý z nás si teď může vyzkoušet, jaké to je.

Pokud stojíte jen o odkaz, kde si hru můžete stáhnout, stačí sjet na konec textu. Ale není od věci si taky o hře nejdřív něco přečíst. Hráči her ze série Total War jsou zvyklí na multiplayerové bitvy, ve kterých ovládají tisíce jednotek, ale účastní se jich jen pár online hráčů. A hráči World of Tanks jsou zase zvyklí na hromadná svižná utkání, ve kterých ale v jednu chvíli ovládají jen jeden stroj. Co mají obě skupiny společného? Hru Total War: Arena. Ta je totiž společným projektem vývojářů z Creative Assembly (série Total War) a Wargaming (World of Tanks, World of Warships a další) a každé studio v nich zanechalo svou stopu.

Bitvy v Total War: Arena proti sobě vedou dva týmy, z nichž každý má 10 hráčů. Každý hráč si může do boje vzít tři vojenské jednotky. Těch je ve hře na výběr mnoho desítek a dělí se do několika typů. V základním rozdělení najdeme jízdu, střelce a kontaktní pěchotu, ale samozřejmě i mezi stejnými typy najdeme větší či menší rozdíly. Pěchotu může například představovat těžká pěchota s meči, ale i kopiníci se štíty nebo polonahé jednotky barbarů.

KOUKNI SE  Kultovní série Jagged Alliance dostane nový díl

Když už jsme u těch barbarů, představme si herní frakce. Ve hře jsou dohromady tři a kromě zmíněných barbarů jsou to ještě Řekové a Římané. Každá frakce disponuje unikátními jednotkami a má k dispozici i několik generálů. Objevují se tu taková zvučná jména jako Alexandr Veliký, Caesar, Boudica a další. Ano, je poněkud bizarní, že v jednu chvíli po bojišti běhají tři Alexandrové, pět Caesarů a hromada dalších, ale ve víru bitvy si toho stejně nevšimnete, takže to v podstatě nemá vliv.

Pokud jste někdy hráli nějaký free2play titul, budete nejspíš zvyklí na systém postupu v podobě určitého stromu, ve kterém si postupně za získané zkušenosti kupujete lepší vybavení a odemykáte nové jednotky. V Total War: Arena to funguje zrovna tak a od polonahých vidláků se postupně propracováváme až k elitním válečníkům. A stejně jako v jiných multiplayerových hrách i tady je rozhodující spolupráce. Ačkoliv každý hráč ovládá tři jednotky, byla by chyba si myslet, že s nimi vybojuje bitvu sám. Je kriticky důležité držet se ostatních, sledovat, co dělají a ve vhodnou chvíli jim pomoci.

A jak vlastně na to? To nejsložitější, co je třeba udělat, je vytvořit si účet na wargaming.net. Pak si stačí už jen stáhnout aplikaci Wargaming.net Game Center, najít kartu se hrou Total War: Arena, stáhnout a pustit se do boje. Uvidíme se na bojišti!

 

 

KOUKNI SE  Forza Horizon 5 ještě sice nevyšla, ale už sklízí úspěch

Jan Marek

Předchozí článekRecenze: Zlomené srdce – další případ Davida Rakera
Následující článekRecenze: Arina – Přátelství člověka a vlka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

8 + fifteen =