Poslední noc v Soho: Stylový horor o rozpolcené tanečnici jako pocta italskému giallo žánru

Edgar Writgh, Anya Taylor-Joy a scenáristka 1917 se hlásí o slovo! Prostředí hudebních a tanečních klubů v kombinaci s 60. lety a rozpolcením lidské osoby slibuje vizuálně opojný a atraktivní horor. Temnota lidské duše s uměleckým zázemím zpěváků na okraji společnosti v neonovém světle oslnivého Londýna lákají na po dlouhé době na ojedinělý filmový počin. Je tu první trailer!

Po dlouho odkládané premiéře již rok hotového hororu od slovutného režiséra Edgara Writgha, se nám konečně představuje první trailer. Autor má na kontě velmi úspěšnou a podvratnou filmovou trilogii Cornetto, kde dává poctu žánrovým filmům. Parodie na akční policejní buddy movie Jednotka příliš rychlého nasazení, parodie na béčkové sci-fi Na konci světa a komiksová stylovka Scott Pilgrim proti zbytku světa se stali kultovními filmy. Vedle toho natočil stylovou akční podívanou Baby driver – heistový film nabitý skvělou hudbou. Ke spolupráci si přizval Krysty Wilson-Cairns, která napsala 1917 (válečný film na jeden záběr Sama Mendese) nebo hororový fantasy seriál Penny Dreadful.

Mladá dívka se zálibou v módním designu se záhadně dostane do 60. let, kde se střetne se svým idolem v podobě ambiciózní zpěvačky. Jenže retro Londýn není tím, čím se zdá na první pohled být a sen se začne brzy měnit v noční můru. Dívka se střetává se svým idolem, ale vzápětí na scénu přichází její temné já. Smršť atmosférických neonů, tanečních parketů a nočních městských ulic je prolnut ponurým příběhem o rozpolcení lidské osobnosti. Vše podtržené mrazivým hudebním doprovodem.

KOUKNI SE  Hvězda seriálu Fauda Lior Raz bojuje proti Hamásu

V hlavních rolích se představí hvězda netflixovského hitu Dámský gambit – Anya Taylor-Joy a začínající úspěšná herečka Thomasin McKenzie (Králíček Jojo). Trailer je plný neonových světel, které navozují atmosféru dusného a atraktivního města na jehož pozadí se střetne boj hlavní hrdinky s ní samotnou. Trailer láká na přeměnu člověka na bázi moderního příběhu o doktoru Jekyllovi a panu Hydeovi. Tanečnice se střetne se svou Film je inspirován kultovním brutálním hororem Hnus (1965, r. Roman Polanski) a Teď se nedívej (1973, r. Nicolas Roeg). Snímek je vizuálně postavený na atmosféře 60. let, Londýnském prostředí a neonovém vizuálu. Film se hrdě hlásí k poctě italských krvavých giallo hororů z 60. let. Edgar Wright tu sklání poctu proslulým giallo tvůrcům jako byl Dario Argento, Mario Bava nebo Lucio Fulci. Česká premiéra v kinech by měla být 21. října.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

16 + eighteen =