Recenze: Poslední naděje civilizace? Budete překvapeni, možná je od nás…

Tuto knihu jsem četla jako další v pořadí po předchozích knihách B. Kurase a musím říci, že Poslední naděje civilizace, byla možná víc morbidní, beznadějná? Tady se autor více zabývá možnými cestami, ale zároveň stále připomíná to, co ve svých předchozích knihách, jde po stopách historie, po zdrojích, které v ČR nejsou dostupné, po zkušenostech, které má sám s těmito  zeměmi, které už dnes jsou velmi postižené islámem – a opravdu někdy budete zírat, co si vlády některých zemí už daly do svých zákonů (Francie a Anglie jsou naprosto v tomto směru odstrašujícími příklady!)… chvílemi je to opravdu náročné čtení, bude vám brát dech. Co chválím je víra, kterou si autor nakonec nechává a věří, že Česká republika je svým způsobem jedinečná a schopná možná i zvrátit osud Evropy. posledni-nadeje

Cesty, cesty, cestičky…

V čem vyniká práce Benjamina Kurase (a to nejen v této knize) je fakt, že disponuje opravdu jasným úsudkem, schopností perfektně skládat informace a předvídat. Je výtečný prognostik, až je mi opravdu mrazivo z představy, že stejně jako v jeho předchozích knihách, se i tady potvrdí, že budoucnost mu dá za pravdu. Bohužel. Předpověděl v předchozích titulech události ve Francii, například. Nad spoustou informací, které tu prezentuje a zamýšlí se nad nimi, vám zůstane rozum stát a máte obrovskou chuť si je ověřit. Z jednoduchého důvodu – toto přece není možné, je člověk, lidstvo opravdu tak hloupé, je to asistovaná sebevražda nevinných národů nebo je v tom všem něco mnohem podlejšího.

KOUKNI SE  Recenze: Chlorid sodný

Skládá cesty ke svým myšlenkám, vybírá zdroje, citace… dává události do souvislostí, jeho kniha je v podstatě dokumentem. Ukazuje hloubku toho, co se kolem nás děje, naše vlády, naše elity považuje za psychicky nemocné – s čímž nemůže člověk nesouhlasit  a do podrobností rozebírá především to, jak multikulturní politická korektnost je nejúčinnějším zabijákem lidských civilizací. Je to jako když necháte lidstvo rozpustit ve zlu… myšlenky se vám budou ubírat různými směry, spousta věcí vám bude docházet, spousta názorů se ve vás utvoří. Je to kniha, kterou si přečtete jedním dechem.

A pak budete sdílet naději autora….

 

„Hlavním tématem naší doby není migrace a islám, nýbrž pomalá a už několik desetiletí probíhající sebevražda západní civilizace, v níž islám je jen jedna ze zbraní, které k sebevraždě používá. Je to však zbraň smrtelná – která je na dobré cestě nám zasadit konečnou ránu z milosti, jako to už učinila několika civilizacím dřívějším. Z těch druhých sebevražedných zbraní, zmalátňujících, ale stále nezabíjejících, jsou nejakutnější tyto:

 • Kultu okamžitého konzumentarismu a krátkodobých výhod.
 • Iluze nacházení svobody v bezuzdném individualismu.
 • Klesající porodnost a nedostatečná péče o budoucí generace.
 • Zpohodlněnost a usínání na vavřínech.
 • Neochota riskovat a překonávat překážky.
 • Xenofilie čili preference cizího před vlastním.
 • Ztráta mužnosti a následné odzbrojování a neúcta k vojenství.
 • Oslabení pudu sebezáchovy.
 • Přetržení etnické a kulturní kontinuity minulosti s přítomností a budoucností.
 • Fragmentace společnosti do rozhádaných frakcí.
 • Relativizace morálních kodexů a stírání rozdílu mezi dobrem a zlem.
 • Vnímání světa a jeho událostí ideologickým filtrem zamlžujícím realitu.
 • Ztráta smyslu pro krásu a posvátno.“

Oslovilo vás to? Namlsalo? Pak tato nová kniha B. Kurase bude to pravé pro vás…

KOUKNI SE  Recenze: Příběh z tajuplné Vesnice

O autorovi:

Benjamin Kuras (4. 4. 1944) vzděláním Olomoučák (od mateřské školky do konce studia anglistiky), krátce pražský anglický rozhlasový redaktor (1968), od října 1968 Londýňan a český redaktor BBC (od 1969), od roku 1975 britský občan. Autor patnácti anglických divadelních a rozhlasových her, které se hrály v šesti zemích.

Od roku 1990 přispívá do českých periodik: Reflex, Respekt, Bajt, Český deník, Týden, Lidové noviny, Profit, Marianne, Euro, MF Dnes, Právo, Xantypa. V nakladatelstvích Eminent, Baronet, Linde, Evropský literárnní klub, Votobia a G+G vydal tyto anglické a české knihy: Czech and Balances, Češi na vlásku, Business je byznys, Anglie je na houby, Nebýt Golema, As Golems Go, Je na Marxu život?, Is There Life on Marx?, Deník viruse aidsu, Pryč s prašivkami, Antonín a František jsou naživu, Glokalismus a demokratura, Sekl se Orwell o dvacet let?, Zákázané ovoce vědění, Tao sexu, Ciao sexu, Mao sexu, Jak přežít padouchy, Žít všemi údy, Tao smíchu, Soumrak bílého muže, Nebýt Golema, Bláhové snění o světě bez padouchů, EpiKuras a Jak zabít civilizaci.

Vydalo nakladatelství Eminent, 2016, www.eminent.cz

Renata Petříčková

ZÁVĚR
Hodnocení
10
Předchozí článekDevátý život Louise Draxe: Křehká hranice posedlosti
Následující článekAmbiancé: Nejdelší film na světě, který přestane existovat
posledni-nadeje-civilizace-budete-prekvapeni-mozna-od-nasProč stojí Evropa na zásadní křižovatce lidstva?

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eleven + eight =