Podpořte knihu Fialová mladé spisovatelky Young adult literatury

Píše se rok 2159. Téměř před sto lety se lidé uložili ke spánku, aby přečkali dobu ekologické krize, která na Zemi zavládla. Za pomoci speciálně vytvořeného zařízení nazvané Labyrint, které jim umožňuje se na dlouhou dobu uložit ke spánku a zároveň stimuluje jejich mozkovou aktivitu tak, aby se lidé vyvíjeli, kdesi pod zemí vzniká úplně nový lidský druh. Čas nastavený na inkubátorech, ve kterých jsou lidé uloženi, se však pomalu blíží ke svému konci a lidé se začínají probouzet do světa, který je jiný, než jak si ho představovali.

Děj sleduje životy dvou mladých žen se zdánlivě velmi odlišnými osudy. Viktorie se společně s rodiči odebrala do vesmíru, aby tam nepříznivé období přečkala. Asa se právě z dlouhého spánku probudila do světa, ve kterém vládnou krutá pravidla nastolená těmi, co se odmítli ke spánku uložit nebo planetu neopustili. Na Zemi zuří válka mezi obyčejnými lidmi a těmi, co prošli Labyrintem a postoupili na vyšší vývojový stupeň.

Když Asini rodiče utratili všechny své úspory za místo v Labyrintu, aby dali své jediné dceři šanci na přežití, nikdo z nich nemohl tušit, že Labyrint člověka změní. Někteří lidé se neprobudili vůbec, jiní se po probuzení zbláznili. Těm vyvoleným však Labyrint umožnil se rozvinout a postoupit na vyšší vývojový stupeň. Asiny schopnosti vysoce převyšují vše, co se dá od Labyrintu očekávat, zároveň si s sebou však nese stigma v podobě fialové barvy duhovek a obyčejní lidé ze všeho nejvíc nenávidí právě tuto fialovou barvu. Barvu násilí a smrti. Dívka je tak vržena do krutého světa bez pravidel, ve kterém si musí najít své místo a bojovat o holý život.

KOUKNI SE  Únos, nebo mrazivá pomsta?

Život na vesmírné stanici je oproti tomu na Zemi poklidnější. Labyrint zde lidé využívají pouze k prodloužení délky svého života a poskytuje jim možnost rozvinout jejich potenciál. Lidé na stanici jsou tak nejlepší ve všem, co dělají. Viktorie je však naprosto obyčejná a na vesmírné stanici je považována za outsidera. Náhodou se však připlete k misi, která má za úkol prozkoumat, zda je modrá planeta opět obyvatelná a ocitne se tak uprostřed války, do které nepatří. Když je jednoho večera napadne skupinka Fialovookých a všichni členové posádky, včetně jejího bratra, jsou odvedeni neznámo kam, Viktorie se vydává na nebezpečnou cestu skrz území nikoho do města ovládaného Fialovookými, aby zachránila všechny, o které tak znenadání přišla.

Co se stane, když se světy obou dívek protnou a ukáže se, že jejich osudy se od sebe zase tolik neliší? Má lidstvo ještě šanci na záchranu? A zaslouží si ji vůbec?

Řekli o knize:

„Knížka, při jejímž čtení se přistihnete ponocovat ještě hodinu po tom, co už jste se chystali spát. Rozbouří emoce a zaujme jak vaše sourozence, tak maminky.“

––Eliška Procházková, logopedka


„Neokoukaný a poutavý příběh, ve kterém vás osudy hlavních hrdinů vtáhnou do děje takovým způsobem, že po dočtení budete toužit, aby stránek bylo víc.“

––Martin Adam, IT expert

Pokud Vás upoutávka na obsah knihy mladé spisovatelky Anny Šulákové zaujala, její vznik můžete podpořit kliknutím na odkaz níže, kde si můžete vybrat z mnoha zajímavých a netradičních cen. Zároveň zde naleznete ukázku z knihy. 

KOUKNI SE  Průvodce světem Zaklínače pro všechny zapálené fanoušky

https://bit.ly/KupFialovou

Charlie Brown

Předchozí článekYoung adult fantasy – pozvánka do říše fantazie
Další článekTajná přání, která vám o felaci muži neřeknou

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

17 − 4 =