Podívejte se na epickou bitvu mezi Elfy a Lizardmeny ve Warhammer II Total War

Vydání Warhammer II Total War se rychle blíží (28. září tohoto roku) a vývojáři z Creative Assembly nezapomínají naše lačná srdce zásobovat jedním videem ze hry lepším než druhým. Tentokrát nám ukázali bitvu mezi mocnými armádami Elfů a Lizardmenů. Jednotky Elfů budou zaměřené především na obranu, zatímco Lizardmeni budou spoléhat na šok a brutální sílu svých ještěřích obrů. V každém případě je na co koukat. Posuďte sami.

Vznešení elfové versus ještěrky

Z videa je zřejmé, že jednotky Vznešených Elfů (High Elves) budou disponovat velmi silnou obranou. Vojáky se štíty a kvalitními zbrojemi budou doplňovat lučištníci s velkým dostřelem a vysokou rychlostí střelby. Obranu se pak vyplatí posílit ještě o válečné stroje. Elfská armáda je v tomto videu vybavená balisty. Vše pak doplňují magické jednotky fénixů a jezdectvo.

Lizardmeni budou naproti tomu disponovat početnými a levnými jednotkami, jednotkami na odvedení pozornosti a především mohutnými ještěry obrovských rozměrů. Ideální taktikou pro ně pravděpodobně bude uvrhnout nepřátelskou jednotku do chaosu (třeba pomocí výbušnin) a pak na ni tvrdě udeřit nejsilnějšími a největšími jednotkami.

Vznešení Elfové budou disponovat skvělými obrannými jednotkami

Ale vraťme se zpět k Elfům, na které se bitva zaměřuje. Pro hráče, kteří preferují obranu, to bude splněný sen. Lučištníci jsou zpravidla lehce vyzbrojené jednotky, které se za žádnou cenu nesmí dostat do víru bitvy. Ne tak u Elfů. V jejich případě se jedná o flexibilní jednotky, které zasypou nepřítele mračny šípů, způsobí mu těžké ztráty, a pak na něj zaútočí i zbraněmi na blízko.

KOUKNI SE  Vše o hře Assassin's Creed Shadows

Ve videu jsou vidět i elfské magické jednotky, konkrétně ledový a ohnivý fénix. Ledový fénix má blahodárné účinky na spřátelené jednotky v okolí. Ty nepřátelské naopak zpomaluje. Ohnivý fénix zase dokáže pořádně rozrušit formace nepřátel ohnivými kouzly. A i bez kouzel se jedná o silné a odolné jednotky.

Vznešení Elfové by samozřejmě nemohli pořádně fungovat ani bez jezdectva. V ukázce vidíme například elitní jednotku Dračích princů, vybavených extrémně odolným brněním a štíty. Ale v elfské armádě se nacházejí i lučištníci na koních.

Bojových strojů jsme bohužel v ukázce moc neviděli. Vlastně jen jeden – elfskou balistu. Tedy stroj schopný metat šípy na ohromnou vzdálenost. Ta elfská může střílet buď standardní velké šípové střely, nebo několik menších šípů najednou. Zatímco velké šípy využijeme proti obrovským monstrům (a že jich Lizardmeni mají), mračna menších šípů budeme naopak vypouštět na houfy nepřátelské pěchoty.

A co Temní?

Bitva končí vítězstvím Elfů, nicméně i přes řádky výše jim lizardmeni dokázali pořádně zatopit. Zejména obrovský Carnosaurus projížděl formacemi Elfů jako nůž máslem a zprovodil desítky bojovníků ze světa, jako by to byly hadrové panenky. Škoda, že umělá inteligence ho poslala mezi formace Elfů osamoceného. Snad bude ve finální verzi soupeř disponovat lepším taktickým úsudkem.

V trailerech a videích přímo ze hry jsme zatím viděli především Lizardmeny a Vznešené Elfy. Otazník pak visí nad Temnými Elfy. Podle traileru vypadají na silné bojovníky, využívající záškodnickou taktiku. A samozřejmě dosud chybí předváděčka čtvrté, dosud neoznámené a „tajné“ frakce, kterou jsou Skaveni. Krysy. Snad se dočkáme v následujících týdnech.

KOUKNI SE  Assassin's Creed Mirage: Ukázky ze hry (walkthrough)

 

Jan Marek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 × two =