Pět rad, co rozhodně nedělat po rozchodu

Chodili jste spolu měsíc nebo deset let, a vy jste najednou sami. Rozchod. Skončilo to, je to pryč, jakoby nikdy nic nebylo. Vaše druhé já šlo k dalším dveřím a vy najednou nevíte, co si počít. Se životem, sami se sebou a především s tou neuvěřitelnou bolestí, která vás žere zevnitř. Můžete udělat cokoliv. Až na pár maličkostí, které nikdy nedělejte.

5Nemučte se

Model, Crying, Woman, Bra, Lying, Young, Female, Girl

Ani v zajetí svých emocí, ani vzpomínkami, fotografiemi…. Chce se vám plakat, křičet, něco rozbít, zničit, nebo objet svět kolem dokola, nebo se zavřít doma a prostě nikam nejít a s nikým nemluvit, je to vaše. Rozchodové emoce mohou mít celou škálu od bolesti, smutku, strachu, po vztek a nenávist vůči druhému, nebo vás samých. Všechno musí ven. Přestaňte se mučit tím, že je v sobě budete potlačovat, a nebo je naopak přiživovat nad prohlížením starých fotografií a oprašováním dárků, které vám ten druhý dal. Otevřete se pořádnému úklidu, který pustí do vašeho života nové zítřky.

4Nepijte

Girl, Young, Woman, Beauty, Model, Hair, Hairstyle

A nepropadejte ani jiným návykovým látkám a práškům. Nevracejte se ke svým zlozvykům, pokud jste třeba před časem kouřili. Je mnoho jiných činností, kterými se můžete odreagovat. Osamělý alkoholismus k nim rozhodně nepatří. Zamknout se doma s lahví a sledovat seriály nebo chátrání vaší osobnosti není cestou, kterou byste se nutně potřebovali vydat. Pokud alkohol, tak jedině s přáteli, abyste neseděli doma sami, ale přišli na jiné myšlenky mezi těmi, kteří vás mají rádi a podrží vás. Běžte do společnosti. I když se vám nechce, přijměte první pitomou nabídku, která vám přijde do cesty. Nikdy nevíte, kde na vás čeká štěstí.

KOUKNI SE  Jak to chodí na swingers party?

3Nesliďte

Rozchod

Určitě chcete vědět, jestli je ta náhrada za vás alespoň adekvátní, co jste udělali špatně, co má ona a vy ne. Možná chcete vědět, jestli si vybral tak blbě, aby to ukojilo vaši pomstychtivost. Hlavně se mu nehrabte v soukromí, nestalkujte ho, nepoužívejte vaše společné přátele jako špiony a nenuťte je, aby vám donášeli. Konečně pochopte, že má svůj život a vy musíte mít ten svůj. Chápu, že odkopnutí bolí, ale je třeba jít dál. Je to za vámi a zjištění, jak vypadá  a co dělá osoba, která vás nahradila může vést jen a jen k vašemu dalšímu zármutku. V druhé řadě se vaše slídění může zprotivit vašim společným přátelům a vy o ně můžete přijít.

2Nepomlouvejte

Rozchod

Nikdy po nikom nechtějte, aby si vybral. Lidé mají rádi, když se mohou svobodně rozhodnout a jakákoliv manipulace s jejich volbou se vám vrátí jako facka ve chvíli, kdy to nejméně čekáte. Pokud se rozhodnete svůj bývalý protějšek očernit před zaměstnavatelem, nebo jeho rodinou, nemusíte pochodit. Maximálně se vše otočí proti vám a nálepky zapšklé a zhrzené milenky/milence se jen těžko zbavíte. Stejně tak nenuťte vaše společné známé, aby si mezi vámi vybrali. Jednou jste se rozešli vy dva a ostatní s tím nemají nic společného. Stavět na hranu vaše přátelství jen za cenu, že se nebudou bavit a přeruší styky s vaším ex je hloupé. Pokud to jsou dobří přátelé, chápou, že se tohle v životě občas stává a zachovají vám přízeň i v tomto nelehkém období.

KOUKNI SE  6 ujetých návodů, jak přestat masturbovat

1Neuhánějte

Rozchod

Asi největší chybou je snažit se prázdné místo zaplnit za každou cenu. A je jedno, jestli se upnete na prvního kolemjdoucího, nebo budete každý večer výběrovým kolečkem v posteli testovat nové a nové objevy. Když vám zdechne křeček, kupte si hned nového. Když spadnete z koně, hned na něj vysedněte a jeďte dál. Pokud se rozejdete, je to víc, než boule na zadku, nebo zdechlý hlodavec, chce to čas.  A než to přijde, věnujte se sami sobě. Zase najděte to,co jste rozchodem ztratili. Uvidíte, že to v novém vztahu bude znát.

Darina D.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

6 − one =