5 knih s vánoční atmosférou

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i období kouzelné vánoční atmosféry. Cukroví na stole, napadaný sníh za oknem, pohádky v televizi a k tomu dobrá kniha na čtení. Sníh možná zůstane jen nesplněným snem, ale jestli přemýšlíte, která kniha vám vykouzlí  tu správnou vánoční náladu, můžete se nechat inspirovat tímto článkem.

Nic nenavodí vánoční atmosféru lépe, než příběhy, které se odehrávají právě v tomto období. Vhodné štědrovečerní čtivo by měla být kniha, ve které jsou závěje sněhu, humorné příhody, špetka romantiky a šťastný konec. V tomto období zapomeňte na krvavé detektivky. Raději se vraťte ke svým oblíbeným knihám nebo k osvědčené klasice. Vánoce jsou i časem zázraků, proto se nestyďte pustit i do knihy mírně pohádkové.  Poslední rada na závěr při výběru je jednoduchá – vyberte si knihu, která je vašemu srdci blízká, kterou máte spojenou s Vánoci nebo na kterou máte právě chuť. Důležité je si u ní dobře odpočinout a vychutnat si sváteční atmosféru. A teď už pět tipů na knihy, z kterých hřejivá vánoční atmosféra přímo sálá.

Zimní příběh

mid_zimni-pribeh-lSr-182296Zimní příběh od Marka Helprina je předlohou stejnojmenného filmu a na čtenáře čeká příběh o velké osudové lásce, která přetrvá napořád. Jedné zimní noci se vypraví Peter, zlodějíček a sirotek, do velkého krásného domu, který vypadá opuštěně, aby tam něco ukradl. Jenže dům není prázdný. Sice všichni někam odjeli, ale v domě zůstala nemocná dívka. Jmenuje se Beverly a postupně ukazuje Peterovi svůj svět i svou duši. Peter se neumí ubránit citu a do dívky se zamiluje. Když mu Beverly zanedlouho zemře v náruči, mohlo by se zdát, že je konec velké lásky. Ale není tomu tak. Zimní příběh pokračuje dál. Osud posílá Petera do budoucnosti, kde bude mít možnost svou lásku zachránit.

KOUKNI SE  Knižní novinky pro nejmenší

 

130150a13c_80655673_o2Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

Je spousta dveří a jenom jedny vedou do Narnie, pohádkové země plné satyrů, kentaurů a mluvících zvířat, do které je dospělým vstup zapovězen. Ale nezoufejte, i jako dospělí můžete do Narnie nahlédnout díky knize Lev, čarodějnice a skříň od C. S. Lewise. Společně s Lucinkou, Peterem, Zuzkou a Edmundem se můžete nechat vtáhnout do Narnie, země zakleté do nekonečné zimy, která čeká na své osvobození.

 

 

Vánoční antologie Sněží, Sněží a Dárek z pravé láskybig_snezi-snezi-zv5-236038

Sněží, Sněží od Johna Greena a dalších autorů, vám přináší tři milé a vtipné vánoční příběhy o tom, že ne vždy je to, oč stojíte, to pravé. Po jejím dočtení můžete zvesela pokračovat a pustit se do další vánočně laděné sbírky povídek, knihy s názvem Dárek z pravé lásky. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů.

 

 

big_dash-lily-kniha-prani-223810Dash a Lily: Kniha přání

Pokud té romantiky na vás ještě nebylo dost, vyzkoušejte příjemné a lehké čtení – Dash a Lily: Kniha přání od  Rachel Cohn a Davida Levithana.  Kromě lásky v ní nechybí vánoční nálada, tajemství a očekávání. Dash tráví dlouhé hodiny v knihkupectví a jednoho dne najde mezi ostatními knihami červený zápisník, v němž je série úkolů souvisejících s knihami. Samozřejmě  neodolá a pustí se do jejich plnění. Na závěr pak napíše do zápisníků svůj vlastní úkol a nechá ho na smluveném místě. A v tom okamžiku vstupuje do hry Lily a následuje série šifer, dopisování, vtipných míjení se i setkávání.

KOUKNI SE  3 nejlepší americké romány všech dob

 

 

Sabina Poláková

Úvodní foto: Pixabay.com

Předchozí článek18 trilionů – Tolik světů prozkoumáte v No Man’s Sky
Následující článek9 Nejlepších vánočních hororů všech dob

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

10 − eight =