Paul Thomas Anderson a Daniel Day Lewis letos natočí svůj poslední film

paul thomas anderson a daniel day lewis

Paul Thomas Anderson je známý díky dramatům Hříšné noci nebo Magnolia. Ale za jeho největší životní dílo je považováno drama Až na krev, za které byl nominován na tři Oskary (režie, scénář a nejlepší film) a Daniel Day Lewis za něj získal jednoho ze svých tří Oskarů za nejlepšího herce v hlavní roli. Od premiéry slavného snímku uběhlo již deset let a za tu dobu se událo mnohé. Daniel Day Lewis například oznámil konec své herecké kariéry. Ale Anderson dokázal svého dlouholetého přítele přesvědčit, aby s ním natočil ještě jeden poslední film.

Nový společný snímek Andersona a Lewise nese název Phantom Thread (Nit z přízraků), i když původně se zvažovaly jiné názvy, jako například Woodcock. Oficiální shrnutí děje nám o nově připravovaném dramatu říká toto: Výherce tří Oskarů Daniel Day Lewis a režisér Paul Thomas Anderson pokračují ve své spoulupráci a natáčejí film „Phantom Thread.“ Nové drama se odehrává v 50. letech 20. století a odhaluje příběh nekompromisního designéra oblečení, který je uznáván v královské rodině a získal si věhlas ve vysoké společnosti. 

Daniel Day Lewis dále prohlásil, že Phantom Thread bude definitivně jeho poslední film. Phantom Thread bude také prvním filmem, ve kterém bude Anderson obstarávat práci s kamerou. Premiéra nového dramatu proběhne 25. prosince 2017.

Pavel Melotík

Zdroj: http://www.indiewire.com/2017/10/paul-thomas-anderson-daniel-day-lewis-movie-title-phantom-tread-1201887192/

 

Předchozí článekTrailer: Strategie Forged Battalion vás nechá navrhnout si vlastní frakci i jednotky
Následující článekSoutěž o DNA – detektivní thriller, z kterého mrazí

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

18 − twelve =