Paroží: Folklórní horor o indiánském monstru je konečně v kinech!

Několikrát odkládaný horor Scotta Coopera a Guillerma del Tora je konečně v kinech! Parohaté monstrum z indiánských legend ožívá na ponurém severozápadě USA.

Pod producentskou záštitou Guillerma del Tora a pod režijní taktovkou Scotta Coopera vstupuje do kin folklórní horor Paroží, který měl být v kinech už v roce 2020. Atmosféricky působící příběh z amerického oregonského zapadákova, kde se budou setkávat krvavé mýty a rodinné problémy, by nám podle trailerů mohl zalézt pořádně pod nehty.

Indiánská nestvůra a temno mezi rodinami

Malý Lucas něco skrývá. Něco strašlivého. A pokud tomu jeho učitelka s místním šerifem nepřijdou včas na kloub, tak by ono tajemství mohlo ohrozit celou komunitu izolovaného městečka v Oregonu. Několikrát odkládaný chmurný horor láká na děsuplnou podívanou se zlověstnou indiánskou tématikou a rodinným dramatem. Vedle folklórních mýtů a děsivých monster v na první pohled obyčejném maloměstě dojde i na rozpad rodinných vztahů, školní šikanu a tématiku dospívání.

Trailer nám slibuje pomalou a děsivou podívanou, správně depresivní a pesimisticky industriální oregonský kraj a velmi tíživou atmosféru. Všemu vévodí dusné vztahy, tajemné lesy, rozpadající se rodinné vztahy a temno mezi lidmi. S děsivě tajemným monstrem, které se skrývá v okolních lesích a připomíná indiánskou minulost a krvavou historii země.

Starověká legenda v Oregonu

Základem je stará indiánská folklorní legenda o zlém duchu jménem wendigo, který je známý svými kanibalistickými choutkami a požíráním lidského masa. Film vychází z povídky A Quiet Boy od Nicka Antosca, který se podílel i na scénáři. Mýtus ve filmu ožívá v malém izolovaném městečku kdesi v Oregonu, kde žije i malý Lucas, zamlklý kluk s nímž na první pohled není vše v pořádku. To vycítí jeho učitelka Julia, jež se po dvaceti letech vrací do svého rodného města, a pustí se do rozkrývání děsivého tajemství. Zjišťuje že Lucas a jeho rodina skrývají temnou minulost. Učitelka a její bratr, místní šerif se zapletou s Lucasem do temného tajemství, jež vede až k děsivému setkání s legendární bytostí, která tu byla dávno před nimi. 

KOUKNI SE  The Winchesters: Lovci duchů mají svůj spin-off seriál

Režíruje oceňovaný filmař Scott Cooper (špinavá kriminálka z pennsylvánského zapadákova Pryč od pece, stylová gangsterka Black Mass: Špinavá hra nebo stylový western Nepřátelé). Scénář napsal Nick Antosca (Les sebevrahů, Pomsta s chutí třešní), C. Henry Chaisson a režisér Scott Cooper. Produkuje vizionář Guillermo del Toro (Tvář vody, Hellboy, Purpurový vrch) a hitmaker David S. Goyer (Muž z oceli, Godzilla). V hlavních rolích se představí Keri RussellJesse PlemonsJeremy T. Thomas.

Film má premiéru v kinech 28. října.

VIKTOR H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

six + twenty =