Nástup brzkého jara láká všechny milovníky cestování za objevy zajímavých míst a nových tras. Než oschnou stezky a jednotlivé země ukončí karanténní opatření, můžeme cestovat alespoň ve svých plánech nad řádky knih. O dobrodruhy není nouze, stejně jako jim nedošly nápady na zajímavé destinace nebo originální dopravní prostředky. Originální cestopisy z našeho výběru vás nachnou.

5Tereza Ramba: DobroDruhům

Tereza Ramba: DobroDruhům

DobroDruhům: Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba (Voříšková). Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách. Ať už máte sami neklidného cestovatelského ducha, nebo radši jenom jezdíte prstem po mapě, Tereziny zážitky v kombinaci s autentickými fotografiemi a ilustracemi jsou natolik inspirující, že vás začnou svrbět pohorky.

4Martin Doleček: Sám kolem světa svérázně

Sám kolem světa svérázně

Sám kolem světa svérázně: Martin Doleček (nar. 1984) je mezi jachtaři znám také jako „námořní svéráz“ díky svým plavbám. Poslední jeho „akcí“ bylo obeplutí světa solo na malé plachetnici, tuto plavbu ukončil úspěšně na jaře 2019. Cestou ho potkalo mnoho hezkého, krásná místa, mnoho nových přátel, ale také hromada smůly a neustálý souboj nejen s oceány, ale také s financemi. Plachetnici Alya si postavil sám v Čechách, několikrát s ní přeplul Atlantik a pak se vydal na sólo plavbu kolem světa. U východního pobřeží Austrálie ztroskotal na mělčině v naprosté pustině, už myslel, že je konec jeho velkého snu, dokázal ale s pomocí skoro pohádkových náhod a postav loď zachránit a opravit a celou plavbu na jaře 2019 teprve jako druhý Čech v historii dokončit.

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce června

3Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě

Originální cestopisy

Prázdniny v Evropě: Vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z horkých Athén přes divoký Balkán, rodný střed a malebné Pobaltí až za polární kruh. Objevíte místa, která jste vždy chtěli navštívit, jen jste o nich dosud neslyšeli. A taky se přesvědčíte, že žijete na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.

2Martina Josífek Zelinková: S Bílým rytířem za sv. Jakubem

Originální cestopisy

S Bílým rytířem za sv. Jakubem: O Svatojakubské cestě již vyšel nespočet knih, ale tato je originální: povzbudí každého, v jehož nitru se pomalu probouzí k životu poutník. A kdo to vlastně je, ten „poutník“?! Velký sportovec – bez vytrvalého pohybu pod širým nebem se neobejde; velký idealista – věří, že doputuje do cíle; také je moudrý – touto cestou neobčerství jen tělo, ale hlavně svoji duši. A kdo z nás by takovouto životní hygienu nepotřeboval…? Martina Josífek Zelinková si prošla životním dnem, než pocítila volání, aby se postavila na koloběžku a vydala se do španělského Santiaga de Compostela. Během 43 dnů o samotě absolvovala 3 467 km na koloběžce V horku, lijáku, větru, bouřích i za krásných dnů… a zažila neuvěřitelné věci!

1Marek Jelínek: Dobroběžník mezi světy

Originální cestopisy

Dobroběžník mezi světy: Dobrodruh Marek podal jednoho dne v dobře placené práci výpověď a rozhodl se splnit si sen a projet na koloběžce celý svět. Na cestě z Nového Dillí do Singapuru strávil sedm měsíců a ujel neuvěřitelných 7 850 kilometrů. Během cesty potkal skvělé lidi, potýkal se s monzunovým deštěm, nevzdal se a svoji koloběžku doslova dotlačil až na úpatí himálajských osmitisícovek. Začtěte se do příběhů, do nichž vás vtáhnout i nádherné fotografie a objevte kouzlo té pravé Asie.

KOUKNI SE  Českej rap jede

Kristina Doubravová

Předchozí článekMilostné scény, které zašly příliš daleko
Další článekKoronavirus zasadil hernímu byznysu tvrdou ránu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 + 18 =