Orákulum bohyní od Colette Baron-Reid je plné příběhů

Máme před sebou jeden z velkých projektů americké autorky Colette Baron-Reid, které mne zaujalo o to více, jak milým způsobem se autorka také dělí o zážitky během tvorby tohoto souboru karet. Od dob Kouzelné mapy, kterou mám dodnes ráda, je to téma trošku jinde, je hlubší, je dospělejší… přesto Mapa stále zůstává tím, co stojí na začátku každého sebe-nalézání. Téma bohyní a vnitřních sil ženy je také věčným tématem.

Příjemný tón Orákula Bohyní je celkovým dojmem, který převažuje. A to nejen díky výtvarnému zpracování a textům o jednotlivých kartách, ale také úvodním slovem, ze kterého je znát, jak moc jí přirostly k srdci a s jakou láskou je opatrovala a vytvářela. Jak každou procítila. A na nás je nyní ten další úžasný úkol – procítit si je jako ona. A pak ještě jednou – po svém. Jedno lepší než druhé!!!

„Doporučuji vám, abyste si vytvořila posvátné místo jak pro meditaci, tak pro práci s kartami. Vyberete si jakékoliv místo u vás doma a obklopte je krásnými předměty. Je skvělé, když se můžete čtení věnovat na stejném místě, vyhrazeném pro posvátnou práci.

Já své karty s oblibou obklopuji předměty, které mají zvláštní význam, například krystaly – konkrétně používám chryzokol pro jasnou komunikaci, selenit pro udržení čisté energie, hematit pro uzemnění a obsidián, abych viděla pravdu. Na své posvátném místě mám ještě ručně vyrobenou mluvící hůlku, sošku bohyně Lakšmí pro štěstí a boží záměr…“

Až pod tou příjemnou peřinou, která je tak hebká, že se hodí jak pro letní vykládání a letní pohodu při horkých letních nocích, tak pro zimní zachumlání se, je vrstva další, ta hlubší. Ke které jsem se dostávala až společně s dalšími a dalšími výklady.

KOUKNI SE  Recenze: Narrenturm

Jak naložit se svou vlastní energií?

Jak si vůbec představit to, co vám mohou tyto karty dát? Je to sebevědomí, důvěra v sebe, uvědomění si cenných částí své duše i těla, které byly zanedbávány? Jak naložit s tím, že máme možnost pohlédnout na sebe v celistvosti? V tom mohou tyto karty pomoci, protože s každou bohyní dostáváme spoustu praktických rad, jak v sobě nechat růst chuť žít právě to, co nám v kartách vyjde. Pokud s tím souzníte, už asi víte, kudy na to vše.

Vylaďující a inspirující interpretace – píše se na knížečce a s tím bych souhlasila.
Karty vylaďují, ale nedokáží to samy. A to jsem si tady uvědomila velmi jasně: jen navedou, ale vyladit už se musíme sami, nejlépe pak tím, že začneme konat.

Nádherná magická souhra je také s jinými typy karet, taroty, ale také jsem je s úspěchem využila u obecných výkladů na časová období nebo pro situace. Pěkně navádí k řešení. Ukazují a dolaďují to, co třeba u tarotu může zůstávat ve stínu.

O autorce: Collete Baron-Reid je světově uznávaná expertka na vykládací karty, vytvořila v tomto balíčku most mezi mystikou bohyní a pozemským životem. 52 karet pro vás… 52 různých přátelských výpovědí od vnitřních žen, které nosíme v sobě.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2021, www.synergiepublishing.com

Předchozí článekThe Gray Man: Natáčení v Praze. Nejdražší film Netflixu hlásí dotočeno!
Následující článekDiablo Immortal hlásí odklad data vydání

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seventeen − sixteen =