Operace Fortune: Ruse de guerre – Nová kriminálka Guye Ritchieho je nadopovaná akcí a humorem

Režisér Guy Ritchie se v posledních letech blýsknul stylovou gangsterkou Gentlemani nebo temnou kriminálkou Rozhněvaný muž. Nyní nám představil zbrusu nový trailer na svůj nejnovější počin a vypadá to, že nás čeká další kriminální pecka! Před kamerou se znovu objeví režisérův stálý spolupracovník Jason Statham nebo Hugh Grant. Speciální agent Fortune je naverbován globální zpravodajskou aliancí, aby vystopoval a zastavil prodej smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušením světového řádu. No nezní to perfektně?!

Režisér a scenárista Guy Ritchie je posledních pár let ve výborné formě. V jeho nejnovějším celovečeráku si Jason Statham, jedna z největších akčních hvězd posledních let zahraje agenta MI6 Orsona Fortunea, který má zabránit prodeji nové zbraňové technologie. Špionážní akčňák by se měl nést v duchu Jamese Bonda.

Ritchie a Statham společně natočili řadu gangsterek (Sbal prachy a vypadni, Rozhněvaný muž), teď se ale rozhodli vyměnit strany. Místo aby ukázali příběh mafiánských antihrdinů, tak se postaví na stranu spravedlnosti. Agent Fortune se musí postavit zlotřilému miliardáři, který se snaží prodat smrtící zbraň hodně nebezpečným lidem. Spolu s kolegyní, která spoléhá spíš na technologie než mlácení podezřelých, se tak vydává zachránit svět.

Akce, hlášky, exotika: Všechno bude!

Dojde na opulentní akci, fyzické boje, ale také na kupu hlášek a vtipných gagů. A na sérii exotických exteriérů a výlet po celém světě, kterému nesmí chybět honosné vily a všehoschopní záporáci, kteří jakoby vypadli z bondovek. Ritchie si rozhodně nehraje na vážný thriller, ale snaží se nám servírovat zábavné akční dobrodružství – přesně takové, jako máme od Richtieho rádi. Trailer v lecčems připomíná Ritchiovu špionážní podívanou Krycí jméno U.N.C.L.E a salvou hlášek a akce zase loňské Gentlemany.

Režisér nám servíruje situace s komediální lehkostí a elegantním stylem ukazuje Jasona Stathama jako věčně zamračeného likvidátora jako vždy, komička Aubrey Plaza si zase užívá akční polohu a Josh Hartnett neuvěřitelně zábavně hraje bojácného hollywoodského herce, který spolupracuje s tajnými agenty. Třešínkou na tomto filmovém dortu je Hugh Grant jako zlovolný miliardář bez zábran, ale obklopen penězi, vnadnými modelkami a nablýskanými auty. Vše jak má být.

KOUKNI SE  Dotočí se vůbec finální druhá část páté řady seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem?

V rozhovoru pro internetový magazín Entertainment Weekly Ritchie uvedl, že film natočil hlavně kvůli tomu, aby mohl znovu pracovat se Stathamem. Ritchie v rozhovoru také chválí Aubrey Plazu, která je v akční poloze osvěžující a s výsledkem je nadmíru spokojen, uzavírá režisér.

Režíruje Guy Ritchie (Sherlock Holmes, Podfu(c)k, RocknRolla) podle scénáře, který napsal s autory Rozhněvaného mužeMarnem Daviesem a Ivanem Atkinsonem. Před kamerou se objeví Jason Statham, Aubrey Plaza, Josh Hartnett, Cary Elwes nebo Hugh Grant.

VIKTOR H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

twelve − nine =